داغ‌ترین پرونده‌ها:

همه جملات ضد و نقیض تاج درباره قرارداد ویلموتس

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
به بهانه اعتراف نصفه و نیمه مهدی تاج مرور می‌کنیم بخشی از اظهارات او و بعضی مسئولان دیگر را درباره رقم قرارداد ویلموتس.

بارانی که بالای شهر ایستاده بود، عاقبت بارید. مهدی تاج، بعد از چند ماه افشاگری، سرانجام قبول کرد رقم هنگفتی با مارک ویلموتس قرارداد بسته‌اند، اما انگار همچنان رقم درست را نمی‌گوید. او که مدام تأکید داشت رقم محرمانه است و اگر بگویند ویلموتس ناراحت می‌شود، در آخرین مصاحبه خود گفت: «قرارداد ویلموتس ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بود. ۳۰ برنامه تلویزیونی و رادیویی پخش شده و در آن‌ها گفته‌اند که چرا مبلغ قرارداد ویلموتس را نمی‌گویید. مبالغی مثل ۸ میلیون دلار و ۶ میلیون دلار را گفتند که درست نیست.»
 

لبته تاج برای متهم کردن رسانه‌ها اصلاً به این موضوع اشاره نکرد که اگر رسانه‌ای نوشته ۸ میلیون یا ۶ میلیون، منظورش برای ۴ سال بوده است! از نظر رسانه‌ها تاج حداقل این‌قدر با قیمت مربیان خارجی آشنا بوده که دیگر بابت ویلموتس ۸ یا ۶ میلیون دلار به ویلموتس ندهند. به بهانه اعتراف نصفه و نیمه تاج مرور می‌کنیم بخشی از اظهارات او و بعضی مسئولان دیگر را درباره رقم قرارداد ویلموتس.

گفته‌های مهدی تاج
*مبالغ ۳ میلیون دلار منتشر شده در خصوص رقم قرارداد کادر فنی تیم ملی را قاطعانه تکذیب می‌کنم. با منتشرکنندگان این شایعه برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
*اگر هم قرارداد ویلموتس با دستیارانش سه میلیون دلار باشد که نیست، رقم قرارداد کی‌روش هم با دستیارانش همین حدود بود و شاید در آینده بگوییم و قرارداد را روی سایت می‌گذاریم. (کفاشیان در واکنش به این حرف گفت نهایت قرارداد کارلوس و دستیارانش با تیم ملی دو میلیون دلار بود).
*ویلموتس وقتی به ایران آمد، قرارداد مالی خوبی با او بستیم که رقم آن ۳ میلیون دلار نیست.
*اگر رقم قرارداد ویلموتس ۲ میلیون دلار باشد و او فسخ کرده باشد باید به ما غرامت بدهد!

رقم قرارداد ویلموتس منطقی است!
*قرارداد ویلموتس و دستیارانش حدود سه میلیون دلار بود!
*با اطمینان می‌گویم سه ماه خسارت از مارک ویلموتس می‌گیریم. (در مجلس)
*نهایتاً سه ماه به مارک ویلموتس خسارت بدهیم!
*قرارداد شخص ویلموتس سالانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بود. (البته که قرارداد به یورو بود، چون فدراسیون تصور می‌کرد اگر قرارداد به دلار نباشد، برای انتقال آن کار راحت‌تری دارد. از سویی سه عضو خارجی کادر فنی هم روی هم بالای یک میلیون یورو قرارداد بسته بودند که نشان می‌دهد سه میلیون یورویی که خبرورزشی برای اولین بار اعلام کرد، کاملاً صحت داشته است).
تاج: قرارداد ویلموتس و دستیارانش حدود ۳ میلیون دلار بود! (البته یورو؛ و این تأیید تمام افشاگری‌های خبرورزشی بود).
 

اظهارات دیگران
*قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس: قرارداد ویلموتس ۳ میلیون یورو است/ فقط ۱۵۰ هزار یورو به بانک‌ها کارمزد دادند برای انتقال دو میلیون یورو برای ویلموتس و کادرش ۲ میلیون دلار؟ نه! قرارداد ۳ میلیون یورو است.
*ابراهیم شکوری سرپرست سابق دبیرکلی فدراسیون فوتبال: دستمزد سالانه مارک ویلموتس و دستیارانش حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو بود!

«روزنامه خبر ورزشی»

اخبار مرتبط
کلید واژه
فوتبال وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش مسعود سلطانی‌فر تیم ملی فدراسیون فوتبال مارک ویلموتس مهدی تاج
نظرات