داغ‌ترین پرونده‌ها:

پس گرفتن شکایت دادستان‌های آمریکا از شهروند ایرانی؟

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
برخی رسانه‌ها مدعی پس گرفتن شکایت دادستان‌های آمریکا از یک شهروند ایرانی شدند.

برخی رسانه‌ها غروب شنبه به وقت تهران مدعی پس گرفتن شکایت دادستان‌های آمریکا از یک شهروند ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده شدند.

دادستان‌ها فدرال‌ آمریکا در پی صرف نظر کردن از یک حکم علیه «علی صدر هاشمی‌ نژاد» یک فرد 40 ساله ایرانی هستند که پیشتر به نقض تحریمهای مالی آمریکا علیه ایران متهم شده بود.

دادستان این پرونده روز جمعه از قاضی دادگاه «منتهن» در «نیویورک» تقاضا کرد که اتهام‌ها علیه علی صدر هاشمی‌نژاد را پس بگیرد. دادستان‌های آمریکا اعلام کردند که با توجه به طولانی شدن روند قضایی این پرونده  و عدم دسترسی به منابع مورد نیاز برای رسیدگی به آن، بررسی این پرونده برای دستگاه قضایی نفعی ندارد.

«رید وینگارتن» وکیل این شهروند ایرانی نیز با «فوق العاده» توصیف کردن این اقدام دستگاه قضایی آمریکا به شبکه خبری  بلومبرگ گفت که او و موکلش مطمئن نیستند که چرا آمریکا اتهاماتش را پس گرفته است. وکیل این شهروند ایرانی پیشتر نیز چنین تقاضایی را مطرح کرده بود.

به گزارش بلومبرگ، دفتر دادستانی ایالات متحده در منهتن از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کرد.

«آنتونی سابینو»، استاد حقوق دانشکده بازرگانی «پیتر جی توبین» در دانشگاه «سنت جان» در این باره گفت: «این اقدام دادستان‌ها بسیار غیرمعمول است.»

آمریکا پیشتر مدعی شده بود که علی صدر هاشمی نژاد متهم به پولشویی از طریق نظام بانکی آمریکا و انتقال آن به ایران بوده است. بنابر ادعای آمریکا، علی صدر هاشمی نژاد با همکاری با یک شرکت ساخت و ساز در ونزوئلا و تاسیس شرکت‌های مختلف در ترکیه، سوئیس وجزایر ویرجین، ۱۱۵ میلیون دلار  به ایران انتقال داده است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
تحریم ایران دادستان نیویورک شهروندان
نظرات