داغ‌ترین پرونده‌ها:

کارشناس آمریکایی: ترامپ به دنبال پاسخ نظامی به اعتراضات است

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
یکی از مقامات سابق پلیس فدرال آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که رئیس جمهور این کشور قصد دارد به اعتراضات در آمریکا پاسخ نظامی دهد.

«فرانک فیگلویزی» از مقامات سابق پلیس فدرال آمریکا از نحوه واکنش و پاسخ دولت این کشور به اعتراضات در آمریکا انتقاد کرد.

وی که با شبکه خبری «MSNBC»  مصاحبه می‌کرد، گفت: «گروه کوچکی در میان معترضان آمریکایی حضور دارند که به تخریب و سرقت می‌پردازند و "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا نیز قصد دارد با اشاره به این گروه کوچک، استفاده از راه‌حل و پاسخ نظامی به اعتراضات را توجیه کند.»

این کارشناس آمریکایی در ادامه گفت: «ترامپ در گفت‌وگو با فرمانداران از آنها می‌خواهد که بر اوضاع سیطره یابند این در حالی است که باید رفتار ناصحیح پلیس با معترضان را اصلاح کرد.»

طبق تحلیل‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس از داده‌‌های پلیس ایالتی، دستکم چهار هزار و 400 نفر تاکنون در ارتباط با اعتراضات سراسری به قتل «جورج فلوید» شهروند 47 ساله سیاهپوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس بازداشت شده‌اند.

در روزهای اخیر با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا، نیروهای امنیتی به سمت خبرنگاران نیز حمله کرده و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که جمعی از خبرنگاران نیز بازداشت شده‌اند.

طبق گزارش هیل، یکی از اعضای تیم فیلمبرداران سی ان ان نیز جمعه صبح در حال پخش زنده اعتراضات، بازداشت شد و پس از آن «تیم والز» فرماندار مینه‌سوتا مجبور شد عذرخواهی کند.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که خبرنگار هافینگتون‌پست نیز در حین پوشش اعتراضات آرام در بروکلین بازداشت شد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنان سیاست استفاده از زور و سرکوب معترضان را در روزهای اخیر در پیش گرفته است و با نادیده گرفتن خشونت و رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا، اعتراضات را تروریستی خوانده است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا دونالد ترامپ اعتراضات سیاهپوستان آمریکا نژادپرستی پلیس خشونت جنگ داخلی جورج فلوید
نظرات