داغ‌ترین پرونده‌ها:
درخواست توکلی از رئیس قوه قضائیه؛

امتیازات و مجوزهای نمایندگان و اطرافیانشان را لغو کنید

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رئیس قوه قضائیه از او خواست تا مجوزها و امتیازات دریافتی نمایندگان ادوار مجلس را بررسی و لغو کنند.

احمد توکلی رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه خواستار بررسی تمام امتیازات و مجوز‌های اعطایی به نمایندگان و خانواده هایشان در طول ده دوره گذشته شد.

متن نامه توکلی بدین شرح است:

برادر ارجمند آیت الله رئیسی

رییس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم.

چنانچه مستحضرید، برخی انحصارگران در طول سال‌های گذشته در تلاش بوده اند با اعطای امتیاز به نمایندگان، از اصلاح قانون برای رفع انحصارشان، جلوگیری کنند. بر همین اساس احتمال می‌رود برخی نمایندگان ‎مجلس شورای اسلامی که قبل از شروع دوره نمایندگی، امتیاز‌هایی مثل ‎پروانه وکالت، امتیاز سردفتری، ‎‌مجوز کارگزاری بورس و... نداشته‌اند، اما در طول دوره نمایندگی چنین مجوز‌ها و امتیازاتی به آن‌ها یا اعضای خانواده شان تعلق گرفته باشد.

از آنجا که اعطای مجوز‌ها و امتیاز‌ها به نمایندگان مجلس، شائبه لابیگری برای نفوذ دارد، پیشنهاد می‌کنیم دستور فرمایید همه امتیازات و مجوز‌های دریافتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همسر و فرزندان آن‌ها در همه ده دوره گذشته، احصا و بررسی شود و اگر درطول دوره نمایندگی چنین امتیازاتی دریافت شده، باطل شوند. صادرکنندگان این مجوز‌ها و امتیازات هم اگر خلاف قانون رفتار کرده‌اند، تحت تعقیب قرارگیرند.

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
سید ابراهیم رئیسی قوه قضائیه احمد توکلی رئیس قوه قضاییه دیدهبان شفافیت
نظرات