داغ‌ترین پرونده‌ها:

۱۸ عضو الشباب در سومالی کشته شدند

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
ارتش سومالی از کشته شدن دستکم ۱۸ عضو گروه «الشباب» وابسته به نیروهای القاعده طی یک عملیات در جنوب این کشور خبر داد.

ارتش سومالی روز یکشنبه از کشته شدن دستکم 18 عضو گروه «الشباب» وابسته به نیروهای القاعده  طی یک عملیات در جنوب این کشور خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» یکی از فرماندهان ارشد ارتش سومالی در این زمینه گفت که عملیات علیه شبه نظامیان وابسته به گروه القاعده در دو دهکده نزدیک شهرستان مهم «جنال» که به تازگی آزاد شده انجام گرفت.

این ژنرال ارتش سومالی در ادامه از کشته شدن دستکم 19 عضو گروه الشباب و زخمی شدن شمار دیگری خبر داد. یک مقام دیگر ارتش سومالی نیز در این باره توضیح داد که نیروهای ارتش سومالی در این عملیات هیچ آسیبی ندیدند. ساکنان محلی نیز از شنیده شدن صدای گلوله در جریان این عملیات نظامی خبر دادند. روز شنبه نیز کماندوهای سومالی دستکم سه عضو گروه الشباب را در شهرستان «لیگو» کشتند.

الشباب یک گروه تروریستی سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ به القاعده پیوسته است. این گروه در گذشته مناطقی از مرکز و جنوب سومالی را تحت تصرف خود داشت، اما در سال ۲۰۱۵ کنترل این مناطق را از دست داد و اکنون تنها چند روستا را تحت اشغال خود دارد.

سومالی چندی قبل نیز اعلام کرد که در جریان حمله مسلحانه به منزلی در اقلیم «جوبای مرکزی» واقع در جنوب این کشور، سه سرکرده مهم الشباب کشته شدند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
ارتش القاعده سومالی الشباب
نظرات