داغ‌ترین پرونده‌ها:

طعنه سنگین سخنگوی وزارت خارجه چین به آمریکا

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی وزارت خارجه چین در پیامی در توئیتر به پیام توئیتری اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در انتقاد از لایحه امنیت ملی چین در هنگ‌کنگ، با طعنه به قتل مرد غیر مسلح سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا اشاره کرد.

«مورگان اُرتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعتی پیش در پیامی در توئیتر از اقدام اخیر چین درباره لایحه امنیت ملی در هنگ‌کنگ انتقاد کرد و نوشت: «هم اکنون زمان مهمی است و دوستداران آزادی در سرتاسر جهان باید در کنار حاکمیت قانون ایستاده و حزب کمونیست چین را که آشکارا تعهدات خود به مردم هنگ‌کنگ را نقض می‌کند بازخواست کند.»

«هوآ چون‌ینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین نیز با اشاره به این پیام اورتاگوس تنها به نوشتن جمله «نمی‌توانم نفس بکشم» بسنده کرد.

اشاره سخنگوی وزارت خارجه چین به آخرین جملات مرد سیاه‌پوست شهر مینیاپولیس بود که زمانی که پلیس زانوی خود را برای چند دقیقه بر گردن وی فشار داده بود، به سختی نفس می‌کشید و می‌گفت «نمی‌توانم نفس بکشم».

پس از مرگ فجیع این سیاه‌پوست آمریکایی بر اثر خشونت افسر سفیدپوست، شهرهای مختلف آمریکا به صحنه اعتراضات سراسری به این عادت رفتاری پلیس آمریکا علیه اقلیت رنگین‌پوست این کشور تبدیل شده است.

مردم مینیاپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها همچنان ادامه دارد و به ایالت‌های دیگر گسترش یافته است. 

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا چین قتل اعتراض جورج فلوید
نظرات