داغ‌ترین پرونده‌ها:

بروز اختلاف در میان داعشیان

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی نظامی نخست‌وزیر عراق گفت که پس از کشته شدن سرکردگان رده بالای داعش، میان این گروهک اختلافات بروز کرده است.

ژنرال «یحیی رسول» سخنگوی نظامی نخست‌وزیر عراق (فرمانده کل نیروهای مسلح) گفت که با کشته شدن «ابوبکر البغدادی» و چند تن از فرماندهان رده بالای داعش، میان این گروهک چند دستگی و اختلاف بروز یافته است.

به نوشته وبگاه ناس، او در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که هدف قرار دادن رهبران درجه یک داعش، اقدام بسیار مهمی بود و عملیات ترور «حجی تیسیر» یک ضربه اساسی به داعش بود و تأثیر بالایی بر جا گذاشت.

یحیی رسول تأکید کرد، تلاش‌های متعددی برای هدف قرار دادن «حجی تیسیر» صورت گرفته و تمامی آن‌ها به شکست منجر شده بود چرا که وی بسیار احتیاط می‌کرد و در یک مکان ثبات نمی‌ماند و از تلفن همراه نیز استفاده نمی‌کرد اما پس از اطمینان از اطلاعات دقیق از مکان حضور وی، این اطلاعات در اختیار ائتلاف بین‌المللی قرار داده شد تا در یک حمله هوایی او را در دیرالزور سوریه هدف قرار دهد.

به گفته سخنگوی نظامی مصطفی الکاظمی، پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی، اختلافات میان داعش بر سر رهبری این گروهک بروز کرد؛ پس از آن «عبدالناصر قرداش» از فرماندهان رده اول داعش بازداشت شد که بانک اطلاعاتی این گروهک محسوب می‌شد.

او مبارزه ارتش و نیروهای امنیتی با داعش و تروریسم را مبارزه «اطلاعاتی» خواند و گفت که پیشرفت قابل توجهی در عملیات‌های نظامی صورت گرفته و در یک نمونه چهار تروریست از جمله «ابوصهیب» از سرکردگان داعش در فلوجه در عملیاتی در منطقه «العناز» در جنوب غرب بغداد کشته شدند و اسناد مهمی از آنان به دست آمد که نشان می‌داد تروریست‌ها آماده عملیاتی موسوم به «غزوة رمضان» بودند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
داعش ابوبکر البغدادی عراق دیرالزور گروه های تروریستی
نظرات