داغ‌ترین پرونده‌ها:

ویژگی مانتوهای بهاره و تابستانه

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
با شروع نیمه اول سال دغدغه خانم‌ها برای خرید مانتو بیشتر خواهد شد زیرا که تنها روپوشی که در بهار و تابستان به وفور کاربرد دارد مانتو است. در فصل زمستان مانتو کاربرد خود را به کاپشن، پالتو، هودی و بارانی زنانه می‌دهد اما در فصل بهار و تابستان در هر موقعیت و مراسمی مانتو اولویت پوشاک زنانه محسوب خواهد شد.

نسیم آنلاین: با شروع نیمه اول سال دغدغه خانم‌ها برای خرید مانتو بیشتر خواهد شد زیرا که تنها روپوشی که در بهار و تابستان به وفور کاربرد دارد مانتو است. در فصل زمستان مانتو کاربرد خود را به کاپشن، پالتو، هودی و بارانی زنانه می‌دهد اما در فصل بهار و تابستان در هر موقعیت و مراسمی مانتو اولویت پوشاک زنانه محسوب خواهد شد.

برای یک بانوی ایرانی انتخاب یک مانتو شیک نماد خوش استایلی و شیک پوشی آن می شود زیرا که در بسیاری از موقعیت های خارج از منزل با مانتو دیده می شود و در واقع با خرید مانتو شیک می تواند به نوعی معرف استایل و تیپ خاص خود باشد.

پیشنهاد ما به خانم‌ها این است که قبل از خرید موقعیت و میهمانی‌هایی که در آن حضور پیدا می‌کنید را تفکیک کنید تا در  مزون‌ها و فروشگاه‌های مانتو سردرگم نشوید و در اتاق پرو خودتان را خسته نکنید. بهتر است  به واسطه فصل و شرایط آب وهوایی که در آن سکونت دارید، بسته به نوع استایل و سلیقه خاص خودتان و نسبت به شرایطی که بیشتر در آن حضور پیدا می کنید اقدام به انتخاب مانتو ایده‌آل خود کنید.

با شروع روزهای گرم سال بسیاری از خانم‌ها به دنبال مانتوهایی خنک و تابستانی هستند که گرمای کمتری را احساس کنند و در عین حال زیبایی و ظرافت در دوخت داشته باشند اما با جنس پارچه این مدل مانتوها آشنایی ندارند و در هنگام خرید متوجه این امر نخواهند شد. مانتوهای تابستانه ویژگی‌های خاصی دارند که با آشنایی به نوع جنس، مدل و فاکتورهای دیگر می شود در خرید این مدل مانتوها موفق عمل کرد، همچنین رنگ مانتو تابستانه یکی از آیتم‌های مهم و اساسی در خرید مانتو در این فصل محسوب می شود، در ادامه با شما هستیم تا استاندارهای یک مانتو تابستانه مناسب را به شما معرفی کنیم.

جنس مانتو بهاره و تابستانه:

اولین چیزی که در هنگام خرید مانتو تابستانه ذهن شما را مشغول می کند خرید یک مانتو خنک با دوختی ظریف است که در تن سنگینی نکند و نازک باشد. شما به مانتویی احتیاج دارید تا گرما را تشدید نکند و به لباس‌های دیگرتان مانند یک لایه سنگین اضافه نشود، بنابراین مهمترین نکته‌ای که در هنگام خرید مانتو بهاره و تابستانه باید در نظر گرفته شود و آشنایی با پارچه و خصوصیات آن است.

آشنایی با پارچه‌های تابستانه کار ساده ایست که با لمس و دیدن این نوع پارچه ها امکان پذیراست مهمترین ویژگی این نوع  پارچه‌ها نازک و ظریف بودنشان است که از الیاف طبیعی، پنبه، نخ و کتان استفاده شده است، پارچه این مدل مانتوها پلی استر ندارند و یا اگر استفاده شده است میزان بسیار کمی است. ویژ‌گی اصلی پارچه این مانتوها در کنار خنکی و لطافت، سبکی‌شان است، این مانتو با وجود میزان بالای پارچه مصرفی بسیار سبک‌تر از چیزی است که به‌نظر می‌رسد.

پارچه‌های خنک و مناسب برای مانتوهای تابستانی عبارتند از : شانتون ریزبافت، لینن، کرپ نخ، حریر، ابریشم، سیلک، ژورژت، کدری، کریشه، ترگال، پوپلین، وال، کتان نخ نازک و کرپ هایی با گرم پایین. این نوع پارچه ها علاوه بر نازکی و سبکی دیر چروک می‌شوند و زیبایی در نوع بافت خود دارند از این رو با این اوصاف تمام پارامترهای یک پارچه تابستانی مناسب مانتو را خواهند داشت.

مدل مانتو بهاره و تابستانه:

در فصل‌های گرم سال شما طبعا به دنبال مانتوهای آزاد و جلو باز هستید زیرا که این مانتوهای گشاد باعث می‌شوند بدن شما کمی هوا بخورد و گرمای کمتری را حس کنید، بنابراین در خرید مانتو تابستانه بهتر است مدل‌های پرکار و مجلسی را کنار بگذارید و اگر ساعت ها در محل کار مانتو به تن دارید با انتخاب مدل‌های ساده و سبک کل روز خود را خوش‌آیند سازید.

هم چنین از خرید مانتوهای تنگ و چسبان پرهیز کنید. این مدل مانتوها با ایجاد فشار به پوست، باعث افزایش تعریق در بدن شده و عرق را روی بدن نگه می دارند. همچنین به دلیل نبودن فضای کافی بین مانتو و پوست بدن، باعث آسیب رسانی و ایجاد التهاب های پوستی خواهند شد.

مانتوهایی با مدل یقه پرکار، کمری و یا با آستین های کارشده نیز گزینه مناسبی برای این فصل نیستند زیرا هر چیز اضافه‌ایی در مانتو راحتی و سبکی را از شما خواهد گرفت و شما را در طول روز کلافه خواهد کرد.

مناسب ترین مدل مانتو برای فصل بهار و تابستان مانتوهای گشاد، ساده و جلو باز هستند که در دو طرف پهلوها چاک داشته باشند. مانتو های عبایی و آستین کیمونو، مانتوهای پانچویی با طرح های گلدار و یا مانتوهایی در مدل پیراهن  بلند و دکمه دار از بهترین مانتوها در این فصل هستند.

این مدل مانتوها این امتیاز را دارند که در هر دو استایل اسپرت و نیمه رسمی کاربرد دارند شما می توانید این مانتوها را با کفش مجلسی پاشنه بلند یا یک صندل تابستانه فانتزی بپوشید و در میهمانی ها حاضر شوید و یا در فعالیت های روزانه و خرید از یک جفت کفش اسپرت زنانه کمک بگیرید و استایلی کژوال و جذاب داشته باشید.

رنگ مانتو بهاره و تابستانه:

در روزهای گرم سال میل افراد به رنگ‌های زنده و پرانرژی بیشتر می شود از این رو مانتوهای بهاره و تابستانه در رنگ‌های شاد و روشن در جنس‌های خنک طرفداران بسیاری دارد.

در این فصل ها، بهتر است از مانتوهای رنگ روشن مثل سفید، زرد، کرم، گلبهی، آبی، طوسی، صورتی روشن و رنگ‌های پاستلی استفاده کنید. رنگ‌های تیره مثل مشکی، سورمه‌ای ، قهوه‌ای و  . . . به دلیل جذب بالای نور خورشید و گرما، دمای بدن را بالا برده بنابراین پیشنهاد نمی شوند.

شما می‌توانید مانتوهایی با طرح‌های گل و میوه و یا طرح‌های هندسی با رنگ‌های شاد خریداری کنید و حس مثبت و دلپذیری را به خود و دیگران هدید دهید. طرح و رنگ پارچه مانتو را با توجه به استایل و شخصیت خود با توجه به رنگ پوستتان و مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید انتخاب کنید.

کلید واژه
زنان تابستان مانتو
نظرات