داغ‌ترین پرونده‌ها:

رویاهای بن سلمان بر باد رفت

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
یک نشریه فرانسوی در مطلبی با اشاره به اقدامات نابخردانه محمد بن سلمان، از بر باد رفتن رویاهایی که ولیعهد سعودی در سر داشت، پرده برداشت.

مجله فرانسوی «لوپوان» در مقاله ای با عنوان «اوهام بن سلمان بر باد رفت» آورده است: بحران کرونا و کاهش قیمت نفت، رویاهای فرعونی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به ویژه آنچه مربوط به پروژه نیوم است را پایان داد.

این رسانه فرانسوی به نقل از یکی از مشارکت کنندگان غربی در این پروژه که با تمسخر بر زبان آورده، اعلام کرد: این پروژه(نیوم) رویای زیبایی بود.

این مجله فرانسوی روش کار ولیعهد جوان سعودی را اینگونه توصیف می کند: جاه طلبی بیش از حد و آمیخته با بی رحمی و بدون ترمز.

مجله فرانسوی لوپوان در ادامه می نویسد: امکانات و تجهیزات کشور ثروتمند سعودی در خدمت پادشاه بی تجربه ای است که کشورش را وارد جنگ بی پایانی در یمن کرده است و  این پرتگاه مالی است که به یکی از خطرناکترین بحران های انسانی و بشری در دنیا منجر شده است.

این رسانه با اشاره به رفتارهای نابخردانه ولیعهد سعودی نوشت: محمد بن سلمان در به گروگان گرفتن سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان تردید و درنگ نکرد و عامل اتحادی نادر در لبنان شد. همچنین محمد بن سلمان دهها نفر از شاهزادگان و افراد خاندان حاکم را در هتل ریتز کارلتون در ریاض حبس کرد که این به راندن  سرمایه گذاران سعودی منجر شد.

مجله مذکور گزارش داد: عربستان با محاصره دریایی، زمینی و هوایی قطر شکست دیگری را متحمل شد و دوحه به آنکارا و تهران نزدیک شد.

این رسانه فرانسوی احتمال داد که پروژه نیوم هم به فهرست طولانی شکست های ولیعهد سعودی با توجه به عدم وصول میلیاردها سرمایه مدنظر تاکنون، اضافه شود که این دولت سعودی را مجبور به تکیه بر صندوق حاکمیتی برای تامین مالی مراحل اول پروژه می کند و رویاهای محمد بن سلمان ملقب به «ام بی سی» برای نوسازی اجباری با خطر تبدیل شدن به کابوس روبرو است.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
محمد بن سلمان عربستان سعودی جنگ یمن
نظرات