داغ‌ترین پرونده‌ها:

گبی اشکنازی: معامله قرن را اجرایی می‌کنیم

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی از تلاش خود برای اجرای طرح ادعایی «معامله قرن» در سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

«گبی اشکنازی» وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی اعلام کرد برای پیشبرد طرح ادعایی معامله قرن با کمک توافقنامه‌های صلح پیشین و فعلی در راستای منافع این رژیم تلاش خواهد کرد.

اشکنازی، در جریان مراسم تحلیف خود در وزارت خارجه، گفت: دونالد ترامپ فرصتی تاریخی را در اختیار اسرائیل قرار داد تا مرز‌ها و آینده خود را شکل دهد. این مقام صهیونیست با اشاره به طرح تجاوزکارانه تل‌آویو برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری مدعی شد طرح آمریکایی معامله قرن به شکلی مسئولانه در قبال همسایگان این رژیم در منطقه و هم در قبال آمریکا اجرایی خواهد شد.

اشکنازی در ادامه افزود رژیم صهیونیستی باید روابط استراتژیک خود با اردن و مصر را حفظ کند و از آن‌ها به عنوان متحدین مهم این رژیم در مبارزه با چالش‌های مختلف منطقه‌ای یاد کرد.

براساس طرح دونالد ترامپ که به معامله قرن معروف است، کرانه باختری به اراضی اشغالی الحاق خواهد شد. همچنین قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته خواهد شد. براساس این طرح که در هشتم بهمن سال گذشته رونمایی شد، ترامپ مدعی است که به نزاع فلسطین و رژیم صهیونیستی پایان خواهد داد. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که این توافق کاملا صهیونیستی است و منافع فلسطینی‌ها در آن نادیده گرفته شده است.

طرح ترامپ با مخالفت گسترده سران عربی و اسلامی مواجه شده، حتی کشور‌های اروپایی هم از احتمال تحریم رژیم صهیونیستی در صورت الحاق کرانه باختری خبر دادند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا دونالد ترامپ رژیم صهیونیستی معامله قرن گبی اشکنازی
نظرات