داغ‌ترین پرونده‌ها:

بیمارستان‌های نیویورک در حال کشتار بیماران کرونایی هستند

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
نویسنده/خبرنگار: محمد رستم پور
«ایکول سیروتِک» می‌گوید:‌بیماران نه به خاطر کرونا بلکه به دلیل «سوءمدیریت پزشکی» و «سهل‌انگاری شرم‌آور» کادر درمان جان می‌دهند. او می‌گوید برای پرستاران و پزشکان به هیچ عنوان مهم نیست که بیماران از نژادهای اقلیت می‌میرند یا زنده می‌مانند و تصریح می‌کند: «من به شما می‌گویم آنها بیماران را به معنی واقعی کلمه می‌کشند»

نسیم آنلاین: یک پرستار اهل نوادای آمریکا که برای کمک به مبارزه درمانی نیویورک با شیوع کرونا به این شهر اعزام شده، در یک ویدئوی تلخ و تکان‌دهنده حقایقی برملا کرده است که تاکنون در رسانه‌ها منعکس نشده است. «ایکول سیروتِک» در این ویدئو ادعا می‌کند بیماران نه به خاطر کرونا بلکه به دلیل «سوءمدیریت پزشکی» و «سهل‌انگاری شرم‌آور» کادر درمان جان می‌دهند. او می‌گوید برای پرستاران و پزشکان به هیچ عنوان مهم نیست که بیماران از نژادهای اقلیت می‌میرند یا زنده می‌مانند و تصریح می‌کند: «من به شما می‌گویم آنها بیماران را به معنی واقعی کلمه می‌کشند».

او می‌گوید مقامات دو بیمارستانی که در آنجا کار می‌کند، او را از مراقبت بیشتر از بیماران سیاه‌پوست بازداشته‌اند. سیروتک می‌گوید او را مرتباً از این بخش به بخش دیگر می‌فرستند. این پرستار در این ویدئو برای اثبات حرف‌های خود به نمونه‌هایی از بیماران که به اقدامات ساده‌ای برای احیا نیاز داشته‌اند، اشاره می‌کند. اقدامات ساده‌ای مانند تزریق داروهایی که در همه بیمارستان‌ها پیدا می‌شود و مثل ونتیلاتور یا دستگاه‌های تنفس مصنوعی، تجهیزاتی نیست که دچار کمبود شده باشد. برای مثال او می‌گوید تزریق اشتباه انسولین به یک بیمار باعث مرگ او شد. سیروتک می‌گوید اوضاع به حدی خراب است که بیماران می‌میرند و رها می‌شوند و هیچ کس حتی از زمان مرگ آنها مطلع نمی‌شود!

این پرستار در این ویدئو می‌گوید: «شما فکر می‌کنید من احساساتی شده‌ام؟ خیلی از پرستاران دیگر هم هستند که این صحنه‌ها را می‌بینند و جرأت نمی‌کنند آن را ابراز کنند. من می‌دانم که همه می‌میرند. به دلایل مختلف. اما اینها به معنی واقعی کلمه در حال کشتار بیماران هستند و هر چه من فریاد می‌زنم، کسی به حرف من گوش نمی‌دهد». سیروتک توضیح می‌دهد که بارها خواسته این نگرانی‌ها را با مقامات بیمارستان طرح کند، اما کسی به او اعتنا نکرده است. او برای آنکه وضعیت پیش آمده را توضیح بدهد، می‌گوید: «من مجبورم وضعیت را با یک مثال افراطی توضیح بدهم. وضعیت مثل دوران جنگ جهانی دوم است که یهودیان را در کوره‌های آتش می‌سوزانند. هر چه من می‌گویم این کار شما درست نیست، آنها می‌گویند شما پرستاری عالی هستید اما باید بدانید که همه می‌میرند!»

«ایکول سیروتِک» لیسانس پرستاری دارد و از سال 2010 پرستار است. در پرونده کاری او هیچ مورد انضباطی ثبت نشده است: «وقتی به نیویورک آمدم، خیلی تعجب کردم. چیزی دیدم که در همه آمریکا ندیدم. من در واحدی مشغول به کار شدم که انواع پرستاران با سوابق کاری مختلف در آن مشغول به کار بودند، اما تنها کسی که در آن جمع کار با دستگاه تنفس مصنوعی بلد بود، من بودم». او در سال 2013 ازدواج کرده و دو فرزند دارد. صفحه فیس‌بوک او به دلیل نامشخصی حذف شده و رسانه‌ها برای پیگیری وضعیت شغلی او مجبورند از طریق صفحه همسر او در فیس‌بوک اقدام کنند. «ایکول سیروتِک» اکنون در خانه مشغول گذراندن 14 روز قرنطینه است و مشخص نیست مجوز او برای ادامه کار پرستاری که تا سی‌ام ژوئیه اعتبار دارد، تمدید می‌شود یا خیر.

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا نیویورک کرونا ویروس
نظرات