داغ‌ترین پرونده‌ها:

روحانی: سهام معادن کوچک و متوسط در بورس عرضه شوند

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس‌جمهور گفت: معادن کوچک و متوسط را به بورس ببریم تا مردم بتوانند سهام یک معدن را بخرند، این اتفاق هم باعث رونق و گشایش بازار بورس می‌شود و معادن زودتر می‌توانند فعال شوند.

حسن روحانی صبح امروز(پنجشنبه) در آیین بهره برداری از طرح های ملی صنعت مس ایران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، خطاب به وزیر صنعت معدن تجارت گفت: معادن کوچک و متوسط را به بورس وارد کنید مشخصات معادن را وارد کرده تا مردم سهام معادن و یا کل معدن را بخرند، آیا چنین برنامه‌ای دارید؟

در ادامه وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با وزارت اقتصاد در قالب واگذاری هلدینگ صنایع معدنی فعالیت می‌کنیم تا بخشی از سهام قابل واگذاری در این مرحله را واگذار نماییم که به صورت کمی هدفگذاری شده است و این موضوع در هفته های آتی اعلام خواهد شد وی ادامه داد واگذاری پهنه ها و معادن که در دسته و زمین شناسی و شرکت ملی مس است نیز در دستور کار ما قرار دارد.

رئیس جمهور سپس خطاب به معاون وزیر صمت گفت: آیا معدن خام که ویژگی های آن مشخص شده است را در بورس قرار می‌دهید یا سهام صنایع معدنی را وارد می‌کنید؟

وی ادامه داد: پاسخ شما منفی است یعنی یا سهام یک شرکت یا یونیت یک صندوق را عرضه می‌کنید. بورس باید یک زمینه‌ای را فراهم کند تا زمین‌های بزرگ دولت و یا معادن کوچک و بزرگ دولتی در بورس عرضه شوند در این صورت بورس رونق یافته و معادن فعال می‌شوند.

«پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری»

اخبار مرتبط
کلید واژه
حسن روحانی بورس وزارت اقتصاد معادن
نظرات