داغ‌ترین پرونده‌ها:

مدرک تحصیلی منتخب گیلان شبهه دارد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: معتقدم که منتخبان مجلس باید دوباره مورد استعلام قرار گیرند و سامانه‌ای برای موضوع تدبیر شود.

اسدالله عباسی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش اظهار کرد: وزارت کشور و فرمانداری‌ها باید مستندات را درباره مدارک ثبت نام کنندگان جمع‌آوری کنند که البته این امر مستلزم اصلاح قانون انتخابات است.

او افزود: اکنون رأی مردم هدر رفته و مجلس باید طرحی ارائه کند تا قانون انتخابات اصلاح شود تا دیگر شاهد اتفاقات تلخ این چنین نباشیم، چراکه قانون انتخابات فعلی نواقص بسیاری دارد.

عباسی بیان کرد: لازم است که حتماً وزارت علوم جزو مراجع چهارگانه قرار بگیرد، چرا که شورای نگهبان مطابق قانون وظیفه‌ای برای بررسی مدارک تحصیلی منتخبان ندارد، البته از این نهاد متشکرم و امیدوارم به پرونده تحصیلی دیگر منتخبان هم ورود کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: معتقدم که منتخبان و تأییدشدگان مجلس باید دوباره مورد استعلام قرار گیرند و سامانه‌ای برای موضوع تدبیر شود.

او افزود: اکنون به غیر از پرونده تحصیلی منتخب تفرش، مدرک تحصیلی منتخب گیلان هم شبهه دارد که از دستگاه‌های ذیربط تقاضا داریم به این امر رسیدگی کنند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
شورای نگهبان مجلس شورای اسلامی اسد الله عباسی گیلان انتخابات مجلس
نظرات