داغ‌ترین پرونده‌ها:

آمریکا زندانیان داعشی را به عراق منتقل کرده است

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
همزمان با افزایش حملات تروریستی داعش در مناطقی از عراق، منابع محلی در سوریه اعلام کردند که نیروهای آمریکایی شماری از عناصر زندانی این گروه تروریستی در الحسکه را به عراق منتقل کرده است.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه( سانا)، منابع محلی در استان الحسکه اعلام کردند، نیروهای اشغالگر آمریکایی تروریست‌های گروه داعش را از زندان‌های تحت کنترل "نیروهای دموکراتیک سوریه" قسد در این استان به پایگاه‌های‌شان در عراق منتقل کرده‌اند.

این منابع خاطرنشان کردند، ۶ خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی، امروز- دوشنبه- از عراق وارد الحسکه شد و به سمت یکی از زندان‌های در شرق شهر "الشدادی" حرکت کرد و سپس، به عراق بازگشت.

به گفته همین منابع، نیروهای آمریکایی احتمالا تروریست‌های داعشی را به عراق منتقل کرده‌اند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی، هفته گذشته نیز شماری از تروریست‌های داعش را از شهر الشدادی در حومه الحسکه به عراق منتقل کردند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که طی روزهای اخیر گروه تروریستی داعش حملات پراکنده‌ای را در برخی مناطق شمالی عراق انجام می‌دهد، که در سایه به افزایش این حملات تروریستی، که مشکوک و سازمان‌یافته ارزیابی می‌شود، شماری از نمایندگان و سیاسیون استان صلاح الدین و برخی از استان‌های شمالی و غربی عراق خواستار اخراج نیروهای الحشد از شهرهای اهل‌ تسنن شدند و از دولت مرکزی خواستند که برای تامین امنیت این مناطق، نیروهای آمریکایی را در آنجا مستقر کند.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا داعش سوریه عراق اهل سنت الحسکه
نظرات