داغ‌ترین پرونده‌ها:

برهم صالح حکم اعدام سرکرده‌های داعش را امضا نمی‌کند

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده پارلمان عراق از رئیس جمهور این کشور به دلیل عدم امضای اجرای حکم اعدام صادر شده در حق تروریست‌های داعش انتقاد کرد.

«حسن سالم» نماینده فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق طی پستی در توئیتر، از «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور خواست تا اجرای احکام اعدام صادر شده در حق تروریست‌ها را امضا کند.

وی از صالح خواست تا به حرمت خون‌های ریخته شده در (مکیشیفه و تل الذهب)، اجرای احکام اعدام شش هزار تروریست را که حکم نهایی و قطعی آنها از سوی دستگاه قضایی کشور صادر شده، امضا کند.

در این پست توئیتری آمده است: «بارها و طی نامه‌هایی رسمی از رئیس جمهور خواستیم تا اجرای احکام اعدام صادر شده در حق تروریست ها را تایید کند. به ویژه که اکنون بیش از ۶۰۰۰ محکوم به اعدام از سران داعش، حکم قطعی خود برای اجرای این حکم را دریافت کرده‌اند اما این احکام اجرا نشده است.

«آنها در حال استفاده از بهترین خدمات هتلینگ ارائه شده در زندانها هستند واز بودجه کشور سالانه صدها میلیون دلار صرف [نگهداری] آنها می‌شود در حالی که این مبالغ باید صرف ملت و خانواده‌های شهدا شود. ما نمی‌خواهیم بیش از این، این امر طول بکشد و وعده داده شود بلکه می‌خواهیم  حکم اعدام این تروریست‌ها به حرمت خونهای پاک ریخته شده در روز گذشته [شنبه گذشته] در مکیشیفه و تل الذهب اجرا شود.»

پیشتر «محمد اللکاش» نماینده سابق پارلمان عراق درباره زمزمه برخی شخصیت‌های سیاسی از جمله «برهم صالح» رئیس‌جمهور این کشور درباره ضرورت آزادی زندانیان به بهانه شیوع ویروس کرونا هشدار داده بود.

وی گفت: ما از شنیدن چنین درخواست‌هایی چه از مقامات مسئول در دولت و پارلمان یا حتی برخی سازمان‌ها و اصناف و شبکه‌های مزدور که نقش بارز و آشکاری در ایجاد هرج و مرج در کشور دارند، تعجب نمی‌کنیم.

این نماینده سابق پارلمان عراق در ادامه برهم صالح را خطاب قرار داد و از او پرسید که آیا نمی‌توانستید پیش از اینکه از نخست وزیر بخواهید که برخی از زندانیان [تروریست] را مشمول عفو کند، حکم‌های اعدام برخی از آنها را امضا کنید؟

وی افزود: هزاران مجرم محکوم به اعدام به دلیل داشتن پرونده‌های تروریستی در زندان به سر می‌برند و حکم آنها نهایی و قطعی شده است اما مدتهاست که این احکام امضا نشده‌ است. از سوی دیگر، زندانها و بازداشتگاه‌های عراق تاکنون شاهد ابتلای فردی به ویروس کرونا نبوده است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
داعش عراق اعدام برهم صالح
نظرات