داغ‌ترین پرونده‌ها:

نفتالی بنت: پیشرفت ایران ترسناک است

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با تلویزیون این رژیم اذعان کرد، پرتاب ماهواره نظامی ایران و هرگونه پیشرفت این کشور منجر به نگرانی تل‌آویو شده است.

«نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی با کانال ۱۲ تلویزیون این رژیم درباره پرتاب ماهواره نظامی «نور» توسط ایران صحبت کرد.

وی گفت: پرتاب ماهواره نظامی توسط ایران منجر نگرانی اسرائیل را برانگیخته است و هرگونه توسعه و پیشرفت ایران ما را نگران می‌کند.

ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح  سوم اردیبهشت ماه از ماهواره‌بر سه مرحله‌ای قاصد توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

قرار گرفتن نخستین ماهواره فضایی ایران در مدار زمین، با هیاهوی تکراری ضدایرانی کشورهای غربی به سردمداری آمریکا همراه بود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت‌وگوی خود به موضوع توافق احتمالی برای تبادل اسرا با فلسطینی‌ها هم گفت، رژیم صهیونیستی تلاش‌هایی زیادی در این زمینه انجام می‌دهد و در حال انجام فعالیت‌های و ابتکارهایی است که قبلا اقدام به آن نکرده است.

بنت درباره امکان درگرفتن رویارویی نظامی هم گفت: این موضوعی حتمی است اما باید برای آن آماده بود.

«یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه اخیرا، اعلام کرد که این جنبش به دلیل شیوع کرونا حاضر است در صورت آزادی اسرای فلسطینی سالخورده، بیمار، زنان و کودکان اسیر، امتیازاتی جزئی در پرونده تبادل اسرا بدهد.

حماس در این خصوص تصریح کرد که حماس منتظر واسطه‌هاست تا پاسخی جدی از سوی صهیونیست‌ها اعلام کنند.

اخبار مرتبط
کلید واژه
جنگ رژیم صهیونیستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماهواره نفتالی بنت
نظرات