داغ‌ترین پرونده‌ها:

کمک نظامی روسیه به نیروهای سوریه

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
تجهیزات نظامی ارتش روسیه امروز وارد شهرک «عین عیسی» در شمال غرب استان الرقه شد.

منابع نزدیک به گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خبر دادند که نظامیان آمریکایی از صبح امروز در روستاها و شهرک‌های ناحیه الدربایسه در شمال الحسکه گشت زنی می‌کنند.

پایگاه خبری العربی الجدید به نقل از این منابع آورده است که گشت‌زنی ارتش آمریکا در راستای حفاظت از پایگاه‌های خود و تاسیسات نفتی واقع در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است.

نیروی هوایی ائتلاف بین المللی هم به دنبال اینکه یک گشتی نیروهای دموکراتیک سوریه هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفت شامگاه روز یکشنبه به طور گسترده بر فراز «الشدادی» در جنوب الحسکه به پرواز درآمد.

یک کاروانی متشکل از سی تانکر و کامیون حامل سلاح و مهمات برای ارتش آمریکا نیز دیروز از عراق وارد شهر القامشلی در استان الحسکه شد.

نیروهای دموکراتیک سوریه روز یکشنبه هدف انفجار یک بمب دستی در اطراف شهرک السوسه در شرق دیر الزور قرار گرفتند. دو حمله مشابه هم در اطراف میدان نفتی التنک و حومه شهرک جدیده بقاره در دیر الزور در شرق سوریه علیه عناصر این گروه صورت گرفت که فقط با خسارات مادی همراه بود.

نیروهای دموکراتیک سوریه اخیرا در الحسکه و دیر الزور هدف حملاتی قرار گرفتند که مقامات قسد هسته‌های خفته داعش را عامل آن می‌دانند.

تجهیزات نظامی روسیه وارد شمال الرقه شد

از سوی دیگر تجهیزات نظامی ارتش روسیه هم امروز وارد شهرک «عین عیسی» در شمال غرب استان الرقه رسید. این اقدام به دنبال کشته شدن دو نیروی دولتی سوریه در انفجار یک بمب دستی کاشته شده توسط افراد ناشناس در اطراف این شهر صورت گرفت.

العربی الجدید به نقل از منابع محلی آورده است: «تجهیزات نظامی روسیه به پست استقرار نیروهای روسیه در این شهر رسید و بخشی از آن هم به ناحیه تل تمر در حومه الحسکه نزدیک به حومه الرقه رسید».

دو نیروی دولتی سوریه که در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه در ناحیه عین عیسی مستقر هستند در حمله به گشتی این نیروها با انفجار یک بمب دستی توسط افراد ناشناس کشته شدند.

نیروهای روسیه و نیروهای دولتی سوریه  از اکتبر گذشته و طی تفاهماتی که با هدف توقف پیشروی ترکیه در منطقه صورت گرفت در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در الرقه و الحسکه حضور داشتند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
داعش سوریه روسیه تجهیزات نظامی
نظرات