داغ‌ترین پرونده‌ها:

حرم حضرت معصومه(س) همچنان تعطیل است

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
استاندار قم گفت: تعطیلی اماکن متبرکه و مقدس از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران ادامه دارد.

بهرام سرمست پس از پایان جلسه ویدئو کنفرانسی با رئیس‌جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه استان های کشور از نظر وضعیت کرونا به سه دسته سفید، زرد و قرمز تقسیم بندی شده اند اظهار کرد: با توجه به اینکه همچنان افرادی به دلیل کرونا در بیمارستان ها بستری بوده و فوتی ناشی از این بیماری در قم داریم وضعیت شهر از این نظر سفید نیست و تعطیلی اماکن متبرکه و مقدس از جمله حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه نماز جمعه و جماعات نیز همچنان تا پایان اردیبهشت برگزار نمی شود افزود: شهرهایی که به وضعیت سفید برسند از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

 استاندار قم با اشاره به تفویض اختیار دولت به استانداران درخصوص تغییر ساعت کاری پاساژها و مراکز تجاری گفت: در مناطق گرمسیری با این مصوبه دولت استانداران در خصوص افزایش ساعت کار مراکز تجاری تصمیم می گیرند.

وی با اشاره به الزامات و تاکیدات صورت گرفته در خصوص استفاده مردم از ماسک و دستکش در اماکن عمومی خصوصا در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: تمدید زمان تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مودیان تا پایان شهریور و تمدید برگزاری مجامع عمومی شرکت ها تا دو ماه آینده از دیگر مصوبات و تصمیمات اتخاذشده در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا بود.

 استاندار با اشاره به همکاری و مشارکت مردم در تحقق روند سیر نزولی کرونا در قم، از این همکاری و مشارکت تقدیر کرد و گفت: امیدواریم همچنان این همکاری و مشارکت ادامه داشته و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همچنان نکات بهداشتی را رعایت کرده و مساجد را به عنوان محور انفاق و مواسات فعال نگه دارند.

«خبرگزاری برنا»

اخبار مرتبط
کلید واژه
حرم حضرت معصومه (س) کرونا ویروس
نظرات