داغ‌ترین پرونده‌ها:

واکنش شمخانی به مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول عنوان کرد: دولت‌های ثالث دو تعهد دارند، قطع همکاری با دولت ناقض و اقدام برای رفع وضعیت غیرقانونی.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (شنبه) در توئیتی با اشاره به مخالفت آمریکا با درخواست اعطای وام ایران از صندوق بین‌المللی پول نوشت: «مخالفت آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول نقض «قاعده آمره حق بر سلامتی» است. دولت‌های ثالث دو تعهد دارند، قطع همکاری با دولت ناقض و اقدام برای رفع وضعیت غیرقانونی.»

وی افزود: «اروپا چون همیشه ابراز تاسف کرد.»

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیرا در اظهاراتی اعلام کرد که آمریکا درخواست این اتحادیه برای موافقت با اعطای وام از سوی صندوق بین‌المللی پول به ایران را رد کرده است.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ۱۷ فروردین ماه نیز در صفحه توئیترش با بیان اینکه«تحریم اقلام بهداشتی٬ اقدامی غیرقانونی و ضد حقوق بشری و نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملت ایران است.» نوشته بود: «مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول برای تامین اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا٬ مصداق واقعی جنایت علیه بشریت است.»

شمخانی همچنین هشتگ «ترامپ خطرناک‌تر از کروناست» را نیز در این توئیت استفاده کرده بود.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا شورای عالی امنیت ملی ایران وام علی شمخانی صندوق بین‌المللی پول
نظرات