داغ‌ترین پرونده‌ها:

حق‌گویی و اعتدال از صفات بارز آیت‌‌الله امینی بود

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
معاون اول رییس‌جمهور در پیام تسلیتی خاطرنشان کرد که حق‌گویی، صداقت در گفتار، اعتدال و اخلاص در عمل از صفات بارز عضو فقید مجلس خبرگان بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در پیامی به مناسبت رحلت آیت‌الله ابراهیم امینی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری از وی به عنوان فقیهی انقلابی و اسوه اخلاق و تقوا یاد کرد و ضایعه فقدان این عالم جلیل القدر را به مقام معظم رهبری، ملت ایران، حوزه‌های علمیه، شاگردان، علاقمندان و بستگان به ویژه بیت شریف ایشان تسلیت گفت.

 متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

انالله و انا الیه راجعون

رحلت عالم ربانی و مجاهد آیت الله ابراهیم امینی رضوان الله تعالی علیه موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

این فقیه انقلابی و اسوه اخلاق و تقوا که حق گویی و صداقت در گفتار و اعتدال و اخلاص در عمل از صفات بارزشان بود، از یاران صدیق و پیشرو امام (ره)‌ در دوران مبارزات مردم ایران علیه رژیم ستم شاهی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با پذیرش مسئولیت های مختلفی چون عضویت در مجلس خبرگان رهبری،‌ عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و ‌امامت جمعه شهر مقدس قم منشأ خدمات ارزشمندی به نظام و مردم شدند.

ضایعه فقدان این عالم جلیل القدر را به مقام معظم رهبری، ملت ایران، حوزه های علمیه،‌شاگردان،‌ علاقمندان و بستگان به ویژه بیت شریف ایشان صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای این روحانی وارسته و پارسا رضوان واسعه الهی و علو درجات و حشر با اولیاء و انبیاء الهی و برای عموم بازماندگان ارجمند صبر و اجر مسألت دارم.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهور

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
اسحاق جهانگیری اخلاق ابراهیم امینی
نظرات