داغ‌ترین پرونده‌ها:
عضو شورای سیاسی انصارالله:

آتش‌بس باید در عمل باشد نه در حرف

۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به ادعای ائتلاف سعودی برای تمدید آتش‌بس واکنش نشان داد.

«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تأکید کرد که آتش‌بس باید در عمل باشد نه در گفتار.

الحوثی در حساب توئیتری خود نوشت: «ما منتظر عمل هستیم نه گفتار، تمدید (آتش‌بس) نباید تنها مصرف رسانه‌ای داشته باشد همانگونه که در دو هفته گذشته بود و بر خلاف آنچه اعلام شده بود افزایش بمباران و نبردهای نظامی در تمامی محورهای جنگی را از سوی ائتلاف متجاوز آمریکایی-انگلیسی-سعودی و اماراتی و متحدان آن شاهد بودیم».

«ترکی المالکی» سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف سعودی در یمن، روز جمعه (دیروز)، اعلام کرد که ائتلاف از روز پنج‌شنبه (۲۳ آوریل)  به مدت یک ماه آتش‌بس خود را تمدید می‌کند.

المالکی مدعی شد که این اقدام در راستای تمایل جدی ائتلاف در کاستن از رنج «ملت برادر یمن» و همچنین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در ماه رمضان انجام شده است.

این درحالی است که به گفته سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ائتلاف روزانه بارها آتش‌بس ادعایی خود را با حملات مکرر به شهرهای مختلف یمن یمن نقض می‌کردند.

ائتلاف عربستان سعودی و امارات عربی متحده دو هفته پیش در چنین روزی (۲۱ فروردین) از آغاز آتش‌بس یک‌طرفه در یمن خبر داد و مدعی شد که همه حملات هوایی و زمینی «با هدف کمک به تلاش‌ها برای مقابله با کرونا» در یمن متوقف و در صورت استقبال طرف مقابل، این آتش بس قابل تمدید است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عربستان سعودی انصارالله یمن ائتلاف سعودی محمد علی الحوثی آتش‌بس
نظرات