داغ‌ترین پرونده‌ها:

کرونا نباید باعث فراموشی کشمیر شود

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
«شاه محمود قریشی» در نامه‌ای به مسئولین شورای امنیت سازمان ملل نوشت: جامعه بین‌الملل در شرایط حساس فعلی ناشی از کرونا، نباید کشمیر را فراموش کند.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان ضمن ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ایفای نقش جامعه جهانی برای حل مسئله کشمیر را خواستار شد.

وزیر خارجه پاکستان در نامه‌ای به مسئولین شورای امنیت سازمان ملل نوشت: جامعه بین الملل در شرایط حساس فعلی ناشی از کرونا، نباید کشمیر را فراموش کند.

وی ضمن یادآوری مسئله کشمیر تصریح کرد: لغو خودمختاری کشمیر توسط دولت هند تمام منطقه به ویژه ساکنین کشمیر را به خطر انداخته است.

وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه دولت دهلی‌نو از توجه جامعه جهانی به مسئله کرونا سوء استفاده کرده است، افزود: شورای امنیت سازمان ملل و دیگر نهاد‌های بین‌المللی باید موضعی قاطع در قبال مسئله کشمیر داشته و برای حل مشکل میلیون‌ها مسلمان تلاش کنند.

قریشی تصریح کرد: هند می‌خواهد با صدور مجوز کار برای افراد هندو در کشمیر و تغییر قوانین مربوط به حق مالکیت زمین در این منطقه، ضمن تغییر بافت جمعیتی مسلمانان کشمیر، آن‌ها را به اقلیتی ضعیف تبدیل کند.

پاکستان پیشتر نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کشمیر تحت کنترل هند ابراز نگرانی و اعلام کرده است: تداوم حکومت نظامی دولت هند در کشمیر و جلوگیری از تامین نیاز‌های درمانی و پزشکی مردم این منطقه برای مبارزه با کرونا نقض صریح حقوق بشر به شمار می‌رود و جامعه جهانی باید در این باره موضع گیری کند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
پاکستان  شاه محمود قریشی هندوستان کشمیر شورای امنیت کرونا ویروس
نظرات