داغ‌ترین پرونده‌ها:

نیویورک تایمز: ۱۵۰ شاهزاده سعودی کرونایی شده‌اند

۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع، فاش کرد که احتمالا حدود ۱۵۰ شاهزاده سعودی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که برای درمان این مبتلایان و دیگر شخصیت‌های بسیار مهم این کشور، بیمارستانی تخصصی اختصاص داده شده است.

منابعی به روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کردند، ممکن است تا 150 عضو خاندان پادشاهی سعودی به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از مسئولانی در بیمارستان تخصصی "ملک فیصل"، که معالجه شاهزاده‌ها را بر عهده دارد، نوشت که حدود 500 تخت مراقبت‌های پزشکی جهت استقبال احتمالی از اعضای خاندان پادشاهی و افراد نزدیک به آنها آماده می‌شود.

نیویورک‌تایمز افزود که به نسخه‌ای از نامه داخلی به کادر بیمارستانی دسترسی پیدا کرده که در آن نوشته شده است دستورالعمل‌هایی برای آماده شدن جهت استقبال از شخصیت‌های بسیار مهم از سرتاسر کشور وجود دارد.

در ادامه این نامه آمده است: نمی‌دانیم از چند مورد مبتلا استقبال خواهیم کرد ولی ما در آمادگی کامل قرار داریم. همچنین دستورالعمل‌هایی مبنی بر انتقال موارد مزمن از این بیمارستان در اسرع وقت و درمان پزشکان مبتلا در بیمارستانی دیگر وجود دارد تا در این بیمارستان امکان پذیرش اعضای خاندان سلطنتی فراهم شود.

نیویورک‌تایمز این اطلاعات را به نقل از دو پزشکی، که با بیمارستان ملک فیصل نیز در تماس هستند، و نیز به نقل از دو منبع نزدیک به خاندان پادشاهی نوشته است که گفته‌اند که شاهزاده "فیصل بن بندر بن عبدالعزیز آل سعود" بعد از مثبت شدن تست کرونا، به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد.

همچنین گفته می‌شود "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه 84 ساله برای حفظ ایمنی خود به یک کاخ جزیره‌ای در نزدیکی شهر جده در دریای سرخ نقل مکان کرده و "محمد بن سلمان" ولیعهد 34 ساله و برخی وزرا به منظور در امان ماندن از کرونا خودشان را در منطقه‌ای دورافتاده در نزدیکی دریای سرخ محبوس کرده‌اند.  

افشاگری این روزنامه آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که وزیر بهداشت عربستان سعودی، دو روز پیش طی کنفرانس خبری گفت: "بر اساس نتایج چهار پژوهش مختلف که توسط کارشناسان داخلی و بین‌المللی صورت گرفته است، تعداد مبتلایان در هفته‌های پیش رو می‌تواند بین 10 هزار نفر تا 200 هزار نفر متغیر باشد."

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عربستان سعودی ملک سلمان آل سعود کرونا ویروس شاهزادگان سعودی
نظرات