داغ‌ترین پرونده‌ها:

کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان‌های آمریکا

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
نویسنده/خبرنگار: محمد طیبی
مسئولان بیمارستان‌های آمریکا هشدار می‌دهند که کمبود تجهیزات بهداشتی و صدور دستورالعمل‌های گیج‌کننده از سوی دولت، کادر درمانی و بیماران را در خطر جدی قرار داده است.

گزارش بازرسی کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می‌دهد که بیمارستان‌های این کشور با کمبود تجهیزات محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» مواجه بوده و از دستورالعمل‌های دولت نیز دچار سردرگمی شده‌اند.

به نوشته وبگاه شبکه «اِم‌اِس‌اِن‌بی‌سی.» گزارش این ناظر دولتی داخلی که امروز (دوشنبه) منتشر شده نشان می‌دهد تجهیزات ارائه شده توسط دولت آمریکا به بیمارستان‌ها برای مقابله با ویروس کرونا، بسیار کمتر از نیازهای آنهاست و در برخی موارد هم از کیفیت پایینی برخوردار بوده یا غیرقابل استفاده هستند.

در این گزارش، که بر اساس مصاحبه با ۳۲۴ مسئول بیمارستان یا شبکه بیمارستانی در آمریکا تهیه شده، ذکر شده که از جمله تجهیزات ناکافی در بیمارستان‌ها، کیت‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا و دماسنج‌های الکترونیکی (ترمومتر) است که باعث شده مراکز درمانی در این کشور نگران حفظ سلامتی پرسنل خود و همچنین مداوای بیماران باشند.

این گزارش، یافته‌های ارزیابی اولیه دولت آمریکا از کمبودها در بیمارستان‌ها برای مقابله با این ویروس را تصدیق کرده و گزارش‌های قبلی رسانه‌ای را مبنی بر اینکه نظام سلامت ایالات متحده تحت فشار و محدودیت‌های بی‌سابقه‌ای است، تایید می‌کند.

به نوشته وبگاه ام‌اس‌ان‌بی‌سی، مسئولان بیمارستان‌های آمریکا همچنین می‌گویند که دستورالعمل‌های متناقض صادر شده از سوی دولت فدرال و دولت‌های محلی درباره نحوه استفاده از تجهیزات محافظتی و دیگر مسائل درمانی، منجر به سردرگمی و هراس بیشتر در میان کادر درمانی شده و آنها را درباره اتکا به دستورالعمل‌های بیمارستانی برای محافظت از خود بی‌اعتماد کرده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که یک بیمارستان آمریکایی از دولت دو محموله تجهیزات محافظتی دریافت کرده که تاریخ انقضای همه آنها در سال ۲۰۱۰ گذشته بود. بیمارستان دیگری نیز ۱۰۰۰ ماسک از دولت دریافت کرده بود که نه تنها بسیار کمتر از میزان درخواستی ارسال شده بلکه ۵۰۰ عدد از آن ماسک‌ها مناسب کودکان بود و کادر درمانی یا بیماران بزرگسال نمی‌توانستند از آنها استفاده کنند.

پیش از این نیز تصاویری از تصاویری از بیمارستان نیویورک منتشر شده بود که نشان می‌داد اجساد قربانیان ویروس کرونا را در کیسه‌های مخصوص در راهروهای این بیمارستان رها کرده‌اند.

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در آمریکا ۳۳۶۸۵۱ مبتلا به ویروس کرونا  و ۹۶۲۰ مورد فوتی بر اثر آن گزارش شده است.

 

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا وزارت بهداشت تجهیزات پزشکی بیمارستان کرونا ویروس
نظرات