داغ‌ترین پرونده‌ها:

جدول: مقایسه تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا در برابر کرونا

۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
نویسنده/خبرنگار: «نسیم آنلاین»
یکی از مهمترین تبعات گسترش ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، آثاری است که  گسترش این ویروس بر روی اقتصاد کشورهای مختلف دارند. ایران و امریکا برای مقابله با ان تدابیر اتخاذ کرده اند.

یکی از مهمترین تبعات گسترش ویروس کرونا در تمامی کشورهای جهان، آثاری است که  گسترش این ویروس بر روی اقتصاد کشورهای مختلف دارند.

به همین دلیل، بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکا، بسته های اقتصادی برای مقابله با آثار منفی گسترش ویروس کرونا بر اقتصاد کشورشان تدوین کرده اند.

به عنوان مثال، در اوایل فروردین ماه امسال بزرگترین بسته نجات اقتصادی تاریخ آمریکا با توافق سران کاخ سفید و مجلس سنا به تصویب رسید. این بسته 2200 میلیارد دلاری برای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا با هدف فراهم ساختن یک نظام حمایتی و پشتیبانی مناسب از شهروندان آمریکایی تدوین شده است تا امکان باقی ماندن این شهروندان در خانه و در نتیجه، کنترل اپیدمی این ویروس در آمریکا فراهم شود.

براساس بررسی های شرکت «به رابین»، جزئیات بسته 2200 میلیارد دلاری آمریکا برای مقابله با آثار اقتصادی گسترش ویروس کرونا در شکل زیر آمده است (اعداد به میلیارد دلار است): 

براساس بررسی های صورت گرفته توسط این شرکت مشاوره ای، تدابیر اقتصادی ایران و آمریکا برای مقابله با کرونا در جدول زیر مقایسه شده اند:

کلید واژه
آمریکا ایران کرونا ویروس اقتصاد
نظرات