داغ‌ترین پرونده‌ها:

آمریکا به دنبال نخست‌وزیر کردن الزرفی است

۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
کریم علیوی هدف اصلی تحرکات اخیر آمریکا در عراق را فشار برای نخست‌وزیر شدن الزرفی دانست و فاش کرد اطلاعات کمیسیون امنیت ملی پارلمان عراق حمایت الزرفی از اغتشاشگران را ثابت می‌کند.

کریم علیوی، عضو کمیسیون امنیت ملی پارلمان عراق، هدف اصلی تحرکات اخیر آمریکا در این کشور را فشار برای نخست‌وزیر شدن عدنان الزرفی دانست و فاش کرد اطلاعاتی در اختیار کمیسیون امنیت ملی پارلمان عراق است که حمایت الزرفی از عناصر موسوم به جوکر را ثابت می‌کند.

علیوی گفت: «آمریکا و اسرائیل مشغول هجمه رسانه‌ای به عراق هستند. احتمال آن وجود دارد که حملات آمریکا، سیاستمداران مخالف این کشور در عراق را هدف بگیرد.»

این نماینده عراقی اعلام کرد الزرفی از اقدامات عناصر موسوم به جوکر‌های آمریکایی در استان نجف حمایت کرده و او ماهانه مبالغی را به این عناصر پرداخت کرده است.

کریم علیوی تاکید کرد: «کمیسیون امنیت ملی بزودی گزارشی در خصوص حمایت الزرفی از اقدامات خرابکارانه در نجف منتشر خواهد کرد.»

کریم علیوی همچنین اشاره کرد که دولت عراق اطلاعاتی از حملات احتمالی آمریکا در اختیار دارد؛ در حال حاضر پرنده‌های آمریکایی به طور فشرده در دو استان دیالی و صلاح الدین در حال پرواز هستند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا عراق نخست وزیر پارلمان عراق کابینه عدنان الزرفی
نظرات