داغ‌ترین پرونده‌ها:

انفجار در خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه

۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه در منطقه بازرگان دچار حریق شد.

مهدی جمشیدی دانا مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در خصوص انفجار خط لوله گاز ایران به کشور ترکیه که صبح امروز در خط مرزی بازرگان روی داد گفت: صبح امروز در خطوط انتقال گاز ایران به کشور ترکیه انفجاری توسط گروهای تروریستی  صورت گرفت.

او ادامه داد: در پی این حادثه در راستای ارزیابی حادثه، نیروهای امدادی به مرز زمینی خاک ایران اعزام شد که معلوم شد این انفجار در خاک ترکیه صورت گرفته است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل ویروس کرونا نماینده مقیم ترکیه در ایران حضور ندارد تا خبرها را به طور دقیق دریافت کنیم و ممکن است خبرهای دریافتی با تاخیر به دست ما برسد.

جمشیدی دانا تصریح کرد: این انفجار در ۱.۵ کیلومتری بعد از مرز بازرگان در خاک ترکیه اتفاق افتاده است و در حال حاضر انتقال گاز به کشور ترکیه قطع شده است.

او در ادامه با اشاره به اینکه آیا خطوط لوله انتقال گاز مشکلی نداشته است، تصریح کرد: هیچگونه مشکلی اعم از فرسودگی و یا حتی شکستگی لوله نداشته ایم و این انفجار تروریستی بوده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در خصوص اینکه آیا این انفجار کشته‌ای هم داشته است گفت:بعید می‌دانم کشته‌ای داشته باشد و اطلاعات دقیقی در این باره نداریم.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
ترکیه ایران شرکت ملی گاز ایران انفجار
نظرات