داغ‌ترین پرونده‌ها:

لاریجانی بر بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل تاکید کرد

۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رییس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات و لزوم حفظ حرمت نیروی انتظامی در صیانت از سلامت مردم بر بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل تاکید کرد.

علی لاریجانی در تماس تلفنی با سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و  استاندار سمنان، ضمن دریافت گزارش اقدامات بعمل آمده برای صیانت از سلامت عمومی، کمک به رفع نیازهای بهداشتی و درمانی، اقتصادی و آموزشی خانواده‌ها و بخشودگی جرائم مالی و مالیاتی، توصیه‌های لازم برای حل مشکلات مردم در ابعاد سه‌گانه سلامت، معیشت و تحصیل را در شرایط مبارزه با کرونا ارائه کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با فرمانده نیروی انتظامی، از تلاش‌های پرسنل خدوم این نیرو برای کنترل راه‌ها قدردانی کرد و اظهار داشت: پرسنل نیروی انتظامی، در ایامی که همگان به تعطیلی و خانه‌نشینی فراخوانده شده‌اند، خود را در معرض ارتباط با عموم قرار داده و با کنترل راه‌ها، فداکارانه از سلامت مردم صیانت می‌کنند.

لاریجانی، ایجاد نظم و انضباط متناسب با شرایط مبارزه با کرونا در فروشگاه‌ها و  مراکز خرید را مرهون زحمات این نیرو دانست و افزود: باید حرمت و منزلت پرسنل خدوم نیروی انتظامی از سوی دستگاه‌ها و مردم عزیزمان حفظ و نهایت همکاری با آنان صورت گیرد تا کشور این مرحله از مبارزه با بیماری کرونا را پشت سر بگذارد.  

وی همچنین در تماس با وزیر آموزش و پرورش، رفع نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان را با استفاده از فضای مجازی در شرایط حاضر ضروری خواند و خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها باید  از لحاظ کیفیت تدریس و انتقال دروس به نحوی باشد که خلا مدرسه و کلاس درس را تا حد ممکن رفع و دانش‌آموزان را در فضای رقابت درسی قرار دهد.

پرداخت وام با شرایط بازپرداخت ویژه و آسان به کسب و کارها و بخش‌های خدماتی آسیب دیده

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت و گو با رییس کل بانک مرکزی بر تداوم حمایت بانک مرکزی در تأمین ارز و پشتیبانی از ترخیص هرچه سریعتر لوازم مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا و همچنین تامین کالاهای اساسی تاکید کرد.

لاریجانی گفت: پرداخت وام با شرایط بازپرداخت ویژه و آسان به کسب و کارها و بخش‌های خدماتی آسیب دیده از بحران کرونا باید در اولویت بانک مرکزی قرار گرفته و امهال به فعالان این بخش‌ها در بارپرداخت تسهیلات قبلی، به طور قاطع اجرا شود.

وی در ادامه گفت و گو با رییس کل بانک مرکزی، به مصوبه مجلس برای تسهیل تسویه بدهی صاحبان مشاغل با عنوان قانون حذف جرائم و سود مرکب بانکی اشاره کرد و افزود: با تفسیری که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام  درخصوص این مصوبه مجلس ارائه شد، واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی کشور تا خردادماه فرصت دارند تا به  شعب بانک‌ها مراجعه و از بخشودگی جرایم بانکی برخوردار شوند که با توجه مشکلات پیش آمده و شیوع کرونا لازم است اجرای این قانون در نهایت سرعت و جدیت صورت گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در تماس تلفنی جداگانه‌ای با استانداران سمنان، تازه‌ترین اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و نیازهای بهداشتی، درمانی و مسائل مربوط به تخصیص منابع مالی مقابله با کرونا  در این استان را مورد بررسی قرار داد.

«خبرگزاری ایرنا»

اخبار مرتبط
کلید واژه
بانک مرکزی نیروی انتظامی مجمع تشخیص مصلحت نظام علی لاریجانی آموزش و پرورش کرونا ویروس
نظرات