داغ‌ترین پرونده‌ها:

زالی: باید جلوی فاز دوم سفرها گرفته شود

۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران با بیان این که باید جلوی فاز دوم سفرها را بگیریم، گفت: به اعمال مداخلات جدی تر و بازدارنده تر نیاز داریم.

علیرضا زالی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ستاد مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: امروز جلسه‌ای در وزارت کشور با حضور استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حال برگزاری است و قرار است، تصمیمات سختگیرانه‌تری در خصوص مقابله با کرونا اتخاذ شود.

وی گفت: این تصمیمات احتمالاً امشب اعلام شده و از فردا برخی از آنها اعمال می‌شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه بیماری کرونا با سرعت قابل توجهی منتشر شده و سرایت پذیری بالایی دارد، اضافه کرد: میزان ابتلاء به این بیماری با سرعت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند و لذا نیاز به مداخلات جدی تر و فراتر از صرف اقناع افکار عمومی است، تعدادی از افراد متأسفانه به نصیحت‌ها و مسائل اخلاقی پاسخ ندادند و نیاز است، که اقدامات بازدارنده‌تری انجام شود.

وی گفت: فردی که تاکنون به توصیه‌های مؤکد بهداشتی توجه نکرده نه تنها جان خود را به خطر انداخته است، که با تقویت بازچرخش ویروس کرونا موجب شده که جان سایر همشریان و هم وطنان نیز مورد تهدید جدی قرار بگیرد.

زالی مهم‌ترین نگرانی ستاد ملی مقابله با کرونا را آغاز فاز دوم سفرهای نوروزی دانست و گفت: باید هرچه سریع‌تر از فاز دوم سفرها جلوگیری شود، چرا که اگر این سفرها مانند اتفاقات تلخی که در فاز اول افتاد، انجام بپذیرد،

وی گفت: البته معدل ترددهای بین شهری در کشور نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده بود، اما همان حداقل سفرها نیز کی تواند، آسیب رسان باشد، لذا باید هرچه سریع‌تر مداخلات جدی، به هنگام، قاطع، کارآمد و بازدارنده انجام شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران گفت: در صورت لزوم باید از جنبه‌های آمره و بازدارنده بهره برد تا فاز دوم سفرها را نداشته باشیم، چرا که در صورت انجام، این سفرها می‌تواند، شرایط در سراسر کشور را تحت الشعاع قرار دهد، امروز تهران به دلیل شرایط جمعیتی به عنوان یکی از نقاط اپی سنتر این بیماری در بین استان‌های کشور محسوب می‌شود و تراکم جمعیتی در تهران با دیگر نقاط کشور متفاوت است و لذا سفرها می‌تواند، شرایط کنترل کرونا را کاملاً با چالش‌های بسیار جدی روبرو کند.

زالی افزود: لذا ما اصرار داریم، که از فردا مداخلات جدی و قاطع برای جلوگیری از فاز دوم سفرها، حداقل در تهران اجرا شود.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
تهران سلامت مسافرت کرونا ویروس علیرضا زالی
نظرات