داغ‌ترین پرونده‌ها:

ترامپ: بازارهای جهانی تولید ماسک دیوانه هستند!

۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس جمهور آمریکا بازارهای جهانی تولید تجهیزات بهداشتی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا را دیوانه دانست.

در حالی‌که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا جهش بی سابقه ای گرفته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور بازار جهانی تامین منابع مهم برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را «دیوانه» توصیف کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی که امروز سه شنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر خود منتشر کرد، نوشت: «بازار جهانی ماسک‌های صورت و دستگاه‌های تنفس مصنوعی دیوانه هستند. ما در حال کمک به ایالت‌ها برای تهیه تجهیزات هستیم، اما کار ساده‌ای نیست.»

ترامپ نوشت: «تنها ۴۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی برای بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک گرفتم. شروع کار در ۴ بیمارستان نیویورک! میلیون‌ها مورد از انواع مختلف در راه است!»

شهردار نیویورک روز دوشنبه تائید کرد که دولت فدرال ۴۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمارستان‌های این ایالت تهیه کرده است. دی بلاسیو پیشتر با ترامپ و مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا درباره تامین تجهیزات پزشکی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا صحبت کرده بود.

آمریکا نیز به همراه ۱۹۴ کشور دیگر جهان به کووید ۱۹ آلوده شده است و تاکنون بیش از ۴۶ هزار نفر در سراسر ۵۰ ایالت آن به این ویروس مبتلا شده‌اند و نزدیک ۶۰۰ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در میان ایالت‌های این کشور نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا بیشترین قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را دارند. بر اساس آمار، بیشترین مبتلایان و آمار مرگ ناشی از کرونا در نیویورک است. تاکنون ۱۵۳ نفر در نیویورک بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ هزار و ۹۲۰ نفر هم مبتلا شده‌اند.

بسیاری در آمریکا ترامپ را به عدم برنامه ریزی مناسب برای مهار ویروس کرونا متهم می‌کنند. این در حالی است که خود ترامپ عملکرد دولت را بسیار خوب ارزیابی کرده است. فرماندار ایالت نیویورک ضمن انتقاد از ترامپ گفته که نمی‌داند در دولت چه می‌گذرد.
شیوع کرونا در آمریکا به اندازه‌ای کنترل نشده است که این ویروس در میان نظامیان این کشور نیز نفوذ پیدا کرده است. وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، امروز از افزایش شمار کارکنان نظامی و غیرنظامی مبتلا به ویروس کرونا در این وزارتخانه خبر داد و تعداد متبلایان را ۲۴۹ نفر اعلام کرد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

 

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا دونالد ترامپ مایک پنس کالیفرنیا نیویورک ماسک کرونا ویروس واشنگتن مواد ضدعفونی کننده
نظرات