داغ‌ترین پرونده‌ها:

اوضاع نابسامان سالمندان در اسپانیا

۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر دفاع اسپانیا می گوید نظامیان این کشور سالخوردگان مشکوک به کرونا را دیده‌اند که در خانه‌های سالمندان رها شده و بعضی از آنها نیز فوت کرده‌اند.

نظامیان اسپانیایی که برای ضدعفونی کردن خانه‌های سالمندان اعزام شده بودند، سالخوردگان بیماری را یافته‌اند که به حال خود رها شده و بعضی از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

به نوشته رسانه‌های اسپانیایی، گفته شده آنها مشکوک به ابتلا به ویروس «کووید۱۹» بوده‌اند. دادستانی کل اسپانیا در حال تحقیق درباره این اتفاق است.

«مارگاریتا روبلس» وزیر دفاع اسپانیا درباره این اتفاق تلخ گفته است:« ما دربرابر رفتار با افراد حاضر در این مکان‌ها جدی و غیرقابل انعطاف هستیم. نیروهای ارتش زمانی که از این اقامتگاه‌ها بازدید می‌کردند افراد سالخورده‌ای را یافته‌اند که کاملاً به حال خود رها شده و حتی در برخی زمان‌ها بر روی تخت‌های خود جان باخته‌اند».

اسپانیا پس از ایتالیا بیشترین آسیب را از شیوع بیماری کرونا در اروپا دیده است به طوری که تاکنون در این کشور بیش از ۳۵ هزار نفر مبتلا و حداقل ۲۳۰۰ نفر جان باخته‌اند.

چندی پیش نیز روزنامه «دیلی تلگراف» نوشته بود در پی تشدید کرونا، مقام‌های ایتالیایی در صدد هستند از ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه برای مبتلایان بالای ۸۰ سال امتناع ورزند و به نوعی آنها را به حال خود رها کنند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
سالمندان اسپانیا کرونا ویروس
نظرات