داغ‌ترین پرونده‌ها:

آخرین اخبار از تصمیم AFC درباره لیگ قهرمانان آسیا

۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
یک روزنامه قطری اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود شیوع ویروس کرونا با فدراسیون‌های مختلف در ارتباط است و تا چند روز آینده درباره لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی تصمیم می‌گیرد.

روزنامه «الرایه» قطر امروز در گزارشی به آخرین وضعیت برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بعد از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

این روزنامه از بررسی یکی از پیشنهادات مبنی بر برگزاری مسابقات به صورت مجتمع در یک کشور خبر داد.

الرایه نوشت: «کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای آینده سرنوشت لیگ قهرمانان آسیا و دیدارهای مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا را مشخص می کند. جلسات در سطح کنفدراسیون، کمیته اجرایی و کمیته مسابقات که مدتی قبل وضعیت اضطراری اعلام کرد، ادامه دارد و تماس از راه دور با اعضای این کمیته ها و فدراسیون ها در جریان است.

AFC باتوجه به تحولات و همچنین میزان شیوع ویروس کرونا، چند پیشنهاد را قبل از اعلام تصمیم نهایی، بررسی می کند. این پیشنهادات شامل لغو لیگ قهرمانان آسیا نمی شود و به از سرگیری مسابقات از ماه می یا ژوئن چه در غرب و چه در شرق قاره و برگزاری مراحل نهایی در ماه آگوست مربوط می شود. از جمله این پیشنهادات، برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت است اما پیشنهاد دیگر انجام مسابقات در یک کشور به صورت مجتمع است. در صورتی که این رقابت ها به صورت تک بازی انجام شود، کشورهایی که درگیر ویروس کرونا هستند قادر به میزبانی نخواهند بود.»

 پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو و سپاهان چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند که در دو هفته ابتدایی این مسابقات به میدان رفته‌اند.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
لیگ قهرمانان فوتبال آسیا ای اف سی انتخابی جام جهانی
نظرات