داغ‌ترین پرونده‌ها:

کریم المحمداوی: کربلا خط قرمز است

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
عضو ائتلاف «الفتح» در واکنش به اقدام اخیر آمریکا با بیان اینکه کربلا خط قرمز است، تاکید کرد که حمله به کربلا به مثابه‌ حمله به مرجعیت دینی است.

«کریم المحمداوی» عضو ائتلاف «الفتح» در عراق، امروز (یکشنبه) در واکنش به اقدام اخیر آمریکا، تصریح کرد که کربلا خط قرمز است و حمله به‌ آن همانند حمله به مرجعیت دینی است.

این اظهارات در واکنش به اقدام جنگنده‌های آمریکایی بود که بامداد روز جمعه (۲۳ اسفند)، فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی در این استان، صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

در همین ارتباط،‌ عضو ائتلاف «الفتح» عراق در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «المعلومه» گفت: «آمریکا در عراق با یک بحران دست و پنجه نرم می‌کند بویژه پس از آنکه پارلمان عراق تصمیم گرفت نیروهای آمریکایی را خارج کند».

کریم الحمداوی در ادامه با اشاره به همراهمی بسیار خوب مردم عراق از این تصمیم،‌ آمریکا را عامل بحران در عراق دانست و گفت این بحران «در نتیجه دخالت‌های مکرر آمریکا برای چیره شدن بر داشته‌های عراق» به وجود آمده است.

الحمداوی با اشاره به اقدام آمریکا گفت «بمباران دو روز پیش کربلای معلی و شهادت برخی، پیام آشکاری است مبنی بر اینکه آمریکا همچنان به تجاوزهای خود ادامه می‌دهد در حالی که مکان هدف گرفته شده، هیچ نیروی در خود ندارد».

عضو ائتلاف «الفتح» تاکید کرد که کربلا «خط قرمز» و از دولت عراق خواست که به اقدام آمریکا در باز هدف قرار دادن الحشد الشعبی واکنش نشان دهد با توجه به اینکه این نیروها بخشی از نیروهای رسمی عراق به حساب می‌آیند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا کربلا مرجعیت الفتح کریم المحمداوی
نظرات