داغ‌ترین پرونده‌ها:

«زیاد النخاله» به مسکو دعوت شد

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
منابع فلسطینی از دعوت رسمی روسیه از زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی برای سفر به مسکو خبر دادند.

پایگاه خبری فلسطین الیوم نوشت زیاد النخاله دعوت نامه رسمی سفر به روسیه را از سوی وزارت خارجه این کشور دریافت کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه ای، دعوت رسمی روسیه از زیاد النخاله دبیرکل این جنبش و انجام تدابیر لازم برای این سفر را اعلام کرد.

روسیه پیشتر از اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم به مسکو دعوت کرده بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نوزدهم فوریه گفته بود طرح معامله قرن و حذف مسئله فلسطین هرگز ره به جایی نخواهد برد. وی پیش بینی کرده بود که نبرد از ماهیت سیاسی به ماهیت نظامی در هر لحظه تبدیل شود.

النخاله بر ضرورت تحرک جدی و بی درنگ برای حمایت از قدس و مسئله فلسطین در برابر حذف تاکید کرد و گفت ملت ما همچنان ایمان دارد که فلسطین حق ما در زندگی و قدس همچنان قبله ما برای جهاد است.

دبیرکل جهاد اسلامی از تمام گروههای مقاومت خواست صفوف خود را متحده کرده و در محاسبات خود برای وحدت بازنگری کنند.

النخاله تصریح کرد تصمیم آمریکا مبنی بر قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل غافلگیرکننده نبود، چرا که آمریکا حامی اصلی پروژه صهیونیسم از زمان شکل گیری آن و شریک واقعی این طرح و در واقع سردمدار پروژه غربی در منطقه است.

ابومازن : هرگز پای میز مذاکرات با وجود «معامله قرن» نمی‌نشینم

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نشان دادن ماهیت سازشکارانه خود، بازگشت به میز مذاکرات سازش را در سایه وجود طرح موسوم به معامله قرن رد کرد.

ابومازن اظهار داشت ما با دشواریها و مشکلات بزرگی روبرو هستیم ولی می توانیم از آن عبور کنیم.

ابومازن افزود آمریکا خواهان صلح در خاورمیانه نیست و من در سایه وجود معامله قرن هرگز پای میز مذاکرات نخواهم نشست و آمریکا را به عنوان تنها میانجی قبول نخواهم کرد بلکه در سایه وجود کمیته چهارجانبه آن را می پذیرم.

رئیس تشکیلات خودگردان با اصرار بر مذاکرات بیهوده سازش ادامه داد هیچ رابطه و تماسی میان ما و دولت آمریکا وجود ندارد، ولی تماسها با سیا(سازمان جاسوسی آمریکا) و برخی اعضای کنگره همچنان برقرار است.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
روسیه فلسطین تشکیلات خودگردان جهاد اسلامی ابومازن مسکو زیاد نخاله
نظرات