داغ‌ترین پرونده‌ها:

پسر ترامپ: دموکرات‌ها می‌خواهند با کرونا به پدرم ضربه بزنند

۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
پسر ترامپ گفت: دموکرات‌ها ظاهراً امیدوارند که کرونا اینجا بیاید و میلیون‌ها نفر را بکشند تا بتوانند به سیر پیروزی‌های دونالد ترامپ پایان دهند.

«دونالد ترامپ جونیور»، فرزند ارشد رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه دموکرات‌ها امیدوارند ویروس «کرونا» میلیون‌ها آمریکایی را بکشد. 

ترمپ جونیور امروز جمعه (۹ اسفندماه) در مصاحبه با «فاکس‌ اند فرندز» مدعی شد که نمایندگان دموکرات قصد دارند از بحران ایجاد‌شده بر سر ویروس کرونا برای ضربه زدن به پدرش، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا استفاده کنند. 

وی گفت: «دموکرات‌ها ظاهراً امیدوارند که کرونا اینجا بیاید و میلیون‌ها نفر را بکشند تا بتوانند به سیر پیروزی‌های دونالد ترامپ پایان دهند.»

یک نماینده دموکرات کنگره آمریکا بعد از این سخنان ترامپ جونیور در مصاحبه با «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» واکنش تندی به آن نشان داد. 

«جان جرمندی»، نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سوال مجری ام‌اس‌ان‌بی‌سی درباره اینکه چه نظری درباره این سخنان پسر رئیس‌جمهور آمریکا دارد گفت: «وقتی که این حرف‌ها را می‌زند نباید نزدیک من باشد، چون حسابی دعوایمان خواهد شد. این حرف‌ها، شوکه‌کننده هستند.»

در روزهای گذشته عدم آمادگی دولت ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا به شدت مورد انتقاد محافل سیاسی در این کشور به ویژه سیاستمداران حزب دموکرات قرار گرفته است. 

«نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه (۷ اسفند) پاسخ دولت آمریکا به بیماری کرونا را «خجالت‌آور» و «کم‌رمق» توصیف کرد.

ترامپ برای مقابله با این ویروس مرگبار ۲.۵ میلیارد دلار بودجه درخواست کرده، اما نمایندگان دموکرات گفته‌اند محافظت از آمریکایی‌ها در برابر کرونا نیازمند ۸.۵ میلیارد دلار بودجه خواهد بود. 

نانسی پلوسی گفت: «[پاسخ ترامپ به کرونا] خجالت‌آور است. او حالا پیشنهادی را مطرح کرده که برای مقابله با این ویروس بسیار ضعیت و کم‌رمق است. ما برای ایبولا ۵ میلیارد دلار هزینه کردیم.»

او در ادامه گفت: «او کار را بسیار دیر و کم‌رمق شروع کرده است. جای امیدواری است که می‌توانیم این فوت وقت را جبران کنیم ولی لازم است آدم‌های حرفه‌ای و منابع کافی داشته باشیم و برای مردمی که به کشورمان برمی‌گردند از تاکتیک‌های هراس استفاده نکنیم.»

پیش از این سایر نمایندگان کنگره آمریکا هم سیاست‌های ترامپ برای مقابله با کرونا را  مورد انتقاد قرار داده بود. 

به عنوان مثال، «میت رامنی»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا یک روز قبل‌تر (سه‌شنبه ۶ اسفند) گفته که کشورش آمادگی مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ندارد. 

رامنی در جلسه‌ای پشت درهای بسته در کنگره از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بابت کوچک‌نمایی نگرانی‌ها درباره شیوع این بیماری انتقاد کرد. 

ترامپ در دهلی نو به خبرنگاران گفته بود که اوضاع این بیماری در آمریکا «تحت کنترل» است و این بیماری، مسئله‌ای است که به زودی رفع خواهد شد. 

میت رامنی که عضو کمیته بهداشت، آموزش و کار مجلس سنای آمریکا است گفت دولت آمریکا اقدامات کافی را برای آماده شدن جهت مقابله با شیوع این بیماری انجام نداده است. 

او گفت: «من از اینکه ما چه اندازه برای همه‌گیری این بیماری هم از لحاظ تجهیزات ایمنی و هم از لحاظ دستگاه‌های پزشکی برای کمک به مبتلایان آمادگی داریم، مأیوس هستم.» 

رامنی اضافه کرد: «در مرحله کنونی، فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری ما پایین‌تر از حد لازم برای شرایطی است که ممکن است جدی شود. به نظرم باید از همه منابعمان استفاده کنیم.»

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
دونالد ترامپ انتخابات آمریکا حزب دموکرات کرونا ویروس
نظرات