داغ‌ترین پرونده‌ها:

سندرز: نتانیاهو یک حکمران «نژادپرستِ مستبد» است

۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را یک «نژادپرستِ مستبد» توصیف کرد.

سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، در مناظرات سه شنبه شب دموکرات ها، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را یک «نژادپرستِ مستبد» توصیف کرد.

او در این مناظره که در چارلستون برگزار شده بود، گفت: من به یهودی بودنم بسیار افتخار می‌کنم. در واقع، چند ماه در اسرائیل زندگی کردم، اما چیزی که اکنون به آن اعتقاد دارم این است که متاسفانه در دوره نخست وزیری نتانیاهو شاهد یک حکمران «نژادپرست مستبد» هستیم.

سندرز در حالی اینگونه نتانیاهو را هدف انتقادات خود قرار داده است که چند روز قبل اعلام کرد در نشست کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به «ایپک» شرکت نخواهد کرد. سناتور ورمونت در پیام توئیتری خود نوشت: «مردم اسرائیل حق زندگی در صلح و امنیت را دارند همانطور که مردم فلسطین نیز چنین حقی را دارند. من نگران برنامه کاری کمیته روابط عمومی اسرائیل آمریکا (ایپک) برای مقاماتی هستم که قرار است در این کنفرانس حضور یابند و به ابراز دیدگاه تعصب‌گرایانه و مخالف با حقوق اولیه مردم فلسطین بپردازند. به همین دلیل قصد ندارم در این کنفرانس حضور پیدا کنم.»

سندرز که خود یهودی است، سال گذشته نیز از حضور در کنفرانس سالیانه‌ کمیته روابط عمومی اسرائیل-آمریکا صرف نظر کرد؛ رویدادی که مهمترین فعالیت انتخاباتی او در نظر گرفته می‌شود.

او در حال حاضر، یکی از نامزد‌های پیشتاز رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکاست. او به تازگی در انتخابات درون‌حزبی ایالت نوادا به عنوان نامزد اصلی انتخاب شده است. او پیشتر در انتخابات نیوهمپشایر و آیووا نیز پیروز شده بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ۹۹) برگزار می‌شود.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو برنی سندرز انتخابات آمریکا اسرائیل نژادپرستی آیپک
نظرات