داغ‌ترین پرونده‌ها:

مجوز واردات ماسک بهداشتی صادر شد

۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر صنعت درباره تامین ماسک مورد نیاز مردم گفت: واردات این کالا بلامانع اعلام شد و مجوز واردات آن صادر شده است و ارز این کالا در اولویت کالایی قرار گرفت.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در همایش طرح نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان با اشاره به شیوع  ویروس کرونا با بیان اینکه این اوضاع شرایط خاصی است، گفت: با رعایت این شرایط میتوان این اوضاع را گذراند، فقط باید مردم همکاری کنند و موجودی خود را با هم تقسیم کنند. 

وزیر صنعت درباره تامین ماسک مورد نیاز مردم گفت: واردات این کالا بلامانع اعلام شد و مجوز واردات ماسک صادر شده است و ارز این کالا در اولویت کالایی قرار گرفت.

تولید مواد شوینده دو برابر شد

وی در ادامه با بیان اینکه در کشور ۱۴ تولید کننده فعال مواد ضدعفونی کننده وجود دارد بیان داشت: برای نحوه نظارت بر توزیع در این چند روز نماینده ای به استان های تولید کننده فرستاده شده ضمن اینکه بزودی خودم هم در روزهای آتی به یکی از استان های تولید کننده مراجعه خواهم کرد و از واحد تولیدی بازید خواهد شد.

رحمانی با بیان اینکه در زمینه تولید مواد شوینده هیچ مشکلی نداریم و ۷۰۰ واحد تولید کننده در این زمینه وجود دارد بیان داشت: در روزهای اخیر میزان تولید را به دو برابر افزایش داده‌ایم.

خط‌های تولید تعطیل شده به مدار برگشتند

وی اظهار داشت: بعضی از تولید کنندگان مدار ضدعفونی کننده که خط تولید خود را تعطیل کرده بودند برای راه اندازی موقت خط تولید با ما تماس گرفته‌اند.

رحمانی اظهار داشت: یک تولید کننده نوار ضدعفونی کننده با ما تماس گرفته که واحد خود را تعطیل کرده بود بنابراین از وزارت بهداشت خواستیم تا با صدور سریع مجوز به این شخص به صورت مجدد واحد تولیدی مدار ضدعفونی کننده به سرعت راه اندازی شود.

درباره توزیع ماسک وزارت بهداشت تصمیم‌گیر است

وی گفت : تنها در مورد تامین ماسک مشکلاتی وجود دارد که هماهنگی های لازم انجام شده و مقرر شد تولیدات این بخش فعلا برای توزیع در اختیار مراکز بهداشتی برای توزیع و مصرف قرار گیرد. اکنون وزارت بهداشت فرمانده و تصمیم گیر است.

وی با تاکید بر اینکه محتکران جنایتکاران گفت: باید برخوردهای لازم با این افراد صورت گیرد.

وی اظهار داشت: این فضا سازی ها در رابطه با کمبود کالا ایجاد فرصت برای سودجویان توسط دشمنان است.

رحمانی در رابطه با ذخایر کالاهای اساسی گفت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و شکر به اندازه کافی وجود دارد.

وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: در جلسه هفته جاری معافیت مالیاتی شهرک های صنعتی اشتهارد و کاسپین به تصویب رسید و به زودی ابلاغ می شود.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
واردات وزیر صمت رضا رحمانی ماسک مواد شوینده
نظرات