داغ‌ترین پرونده‌ها:

درخواست صریح کدخدایی از ناظران انتخاباتی

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه ما مسئولیت داریم که از آراء تک‌تک مردم صیانت کنیم، گفت: هیچ‌کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیئت‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مراسم افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، گفت: جمهوری اسلامی ایران برآمده از تلاش‌ها و ایثارگری‌های شهدا و با هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری ادامه یافته است. 

وی افزود: دشمنان مردم و منافع ملی کشور، با تهدیدهای خودشان قصد دارند مردم را ناامید کنند و مقامات آمریکایی و رسانه‌های خارجی هر روز تبلیغاتی منفی را مطرح می‌کنند، اما مردم در این ۴۱ سال نشان داده‌اند که به این اباطیل گوش نداده و با انسجام بیشتر در صحنه‌های انقلاب اسلامی حاضر بودند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه حضور مردم در تشییع سردار دل‌ها و سایر مراسمات دلبستگی خودشان به خدمت‌گزاران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده است، گفت: انتخابات یکی از آن صحنه‌هایی بوده که مردم همیشه حضور پرشوری داشته‌اند و هیچ‌گاه به سخنان بیهوده دشمنان توجه نداشته‌اند، باید به تعبیر مقام معظم رهبری، مجلسی قوی و کارآمد، با نمایندگانی مؤمن و شجاع، تشکیل شود.

کدخدایی ادامه داد: انتظار این است که مجلسی در طراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم که این مجلس در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد، انتخابات یک جشن ملی است و همه‌ مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی، این نظام مقدس را گرامی می‌دارند.

وی، حضور در پای صندوق‌های رأی را یک تکلیف شرعی و الهی دانست و اظهار داشت: باید این نظام برآمده از خون شهدا را پاسداری کنیم و این پاسداری از طریق حضور در پای صندوق‌های رأی انجام می‌شود؛ همیشه انتخابات در کشور ما، در نگاه دوست و دشمن، موجب تقویت پایه‌های نظام بوده و هست.

سخنگوی شورای نگهبان اصریح کرد: شورای نگهبان یک داور ملی است و همه ناظران وظیفه‌ای ملی دارند که با تخلفات انتخاباتی علی‌السویه برخورد کنند. برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات انتخاباتی، سامانه‌ای به نام مردم ناظر توسط شورای نگهبان راه‌اندازی شده و ما تاکنون گزارش‌های متعددی را از طریق این سامانه دریافت کرده‌ایم و همکاران استانی موظفند که ضمن بررسی این گزارش ها، نتایج را به ما اعلام کنند.

کدخدایی تأکید کرد: همه‌ ما مسئولیت داریم که از آراء تک‌تک مردم صیانت و به تعبیر رهبر معظم انقلاب رأی مردم را حق‌الناس تلقی کنیم و این شدنی نیست، مگر با اجرای دقیق قانون. هیچ‌کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیئت‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
شورای نگهبان عباسعلی کدخدایی ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس
نظرات