داغ‌ترین پرونده‌ها:

سندرز: حاکمان سعودی اوباش آدمکش هستند

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در اظهاراتی حاکمان عربستان سعودی را «اوباش قاتل» توصیف کرد.

برنی سندرز، یکی از نامزد‌های دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حاکمان عربستان سعودی را «اوباش قاتل» توصیف کرد.

او طی یک نشست در سی‌ان‌ان اعلام کرد: «طی سال‌ها، ما عربستان سعودی را دوست داشته‌ایم که همپیمانی خارق‌العاده برای ما بوده است، اما تنها مشکلی که وجود دارد این است افرادی که این کشور را اداره می‌کنند اوباش قاتل هستند.»

این سناتور اهل ورمونت همچنین گفت واشنگتن به جای داشتن روابطی «بسیار نزدیک» با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی -که سندرز او را یک «دیکتاتور میلیاردر» توصیف کرد- باید به منظور حل و فصل موضوعات بین این پادشاهی و ایران با هدف برقراری صلح در خاورمیانه تلاش کند.

سندرز گفت: «ما می‌توانیم ایرانی‌ها و سعودی‌ها را دور هم جمع کنیم، به آن‌ها بگوییم که ما به سبب اختصاص هزینه‌های تریلیون دلاری به جنگ‌های بی پایان خسته شده‌ایم.  آن‌ها می‌توانند با هم اقدام کنند و ما برای کمک به این روند منابعی در اختیار داریم.»

این سناتور همچنین بر موضعش در این باره تأکید کرد که آمریکا نباید نیاز‌های فلسطینیان را نادیده بگیرد و در عین حال از فلسطین اشغالی حمایت کند.

سندرز وعده حفاظت از استقلال و امنیت صهیونیست‌ها را داد بدون آن که از «دولت نژادپرست راست‌گرایی» حمایت کند که در حال حاضر در فلسطین اشغالی وجود دارد.»

او گفت: سیاست خارجی آمریکا در ارتباط با خاورمیانه باید شامل قرار دادن فلسطینیان زیر لوای عدالت باشد. ما سرمایه لازم برای انجام این کار را در اختیار داریم. این نباید سیاستی باشد که فقط از اسرائیلی‌ها حمایت کند و ما نباید نیاز‌های مردم فلسطین را نادیده بگیریم. ما باید به هر دو موضوع توجه نشان دهیم.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
آمریکا دونالد ترامپ برنی سندرز انتخابات آمریکا آل سعود
نظرات