داغ‌ترین پرونده‌ها:

سفر سناتور آمریکایی به عین الاسد برای آگاهی از تلفات

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که در سفرش به عراق، از نزدیک در جریان آخرین اطلاعات درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار قرار گرفته است.

سناتور «جیم اینهاف» رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا دوشنبه شب در توئیتی نوشت که در سفرش به عراق، از نزدیک در جریان آخرین اطلاعات درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار قرار گرفته است.

اینهاف در ادامه این توئیت اعلام کرد: آخر هفته گذشته (یکشنبه) در رأس هیأتی وارد عراق شدم.

وی افزود: در این سفر از ژنرال (پت) وایت (فرمانده ائتلاف ضد داعش) آخرین اطلاعات را درباره حمله موشکی ماه گذشته ایران به پایگاه «عین‌الاسد» دریافت کرده‌ام.

این سناتور جمهوری‌خواه همچنین در این توئیت به جریان دیدارش با «مسعود بارزانی» رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق اشاره کرده و از وی به خاطر آنچه حمایت‌های دولت این منطقه از اقلیت‌های مذهبی تحت تعقیب اعلام شده است، قدردانی کرده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در ابتدا اعلام کرد که هیچ آمریکایی در حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد در استان الانبار آسیب ندیده است.

چند روز بعد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) تأیید کرده بود که ۱۱ نظامی این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد عراق دچار مشکل شده‌اند که تعدادی از آنها به کویت و تعدادی دیگر به آلمان منتقل شده‌اند.

پس از آن، ابتدا اعلام شد که نظامیان آسیب دیده آمریکایی ۳۴ و سپس ۶۰ نفر هستند که در نتیجه حمله موشکی ایران به عین الاسد دچار آسیب مغزی شده‌اند.

چند روز پیش در تازه‌ترین به روز رسانی شمار نظامیان آمریکایی که در جریان این حمله دچار آسیب مغزی شده‌اند، ۱۰۹ نفر اعلام شد.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
آمریکا ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترور قاسم سلیمانی حمله موشکی عین الاسد
نظرات