داغ‌ترین پرونده‌ها:

دلیل ارسال نامه نخست‌وزیر عراق به آیت‌الله سیستانی چیست؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده جریان حکمت عراق با اشاره به ماجرای ارسال نامه نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه به مرجعیت عالی‌قدر شیعیان در عراق، از بی طرف ماندن مرجعیت در روند انتخاب این کابینه خبر داد.

«صلاح العرباوی» از سران جریان حکمت ملی عراق، گفت که مرجعیت عالیقدر شیعیان در این کشور از هرگونه اطلاع یافتن از ترکیب کابینه «محمد توفیق علاوی» و دخالت در این امر پرهیز می‌کند.

وی درباره انتشار اخباری درباره اقدام نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه مبنی بر ارسال نامه‌ای به مرجعیت برای جویا شدن از نظر ایشان درباره ترکیب کابینه جدید، گفت که مرجعیت از هرگونه دخالت در روند انتخاب وزرای کابینه جدید عراق پرهیز می‌کند.

العرباوی طی پستی در توئیتر، نوشت: «علاوی، یک پاکت نامه حاوی ترکیب کابینه خود را برای مرجعیت ارسال کرده تا نظر ایشان را در این‌بار جویا شود اما مرجعیت نامه را باز نکرده از هرگونه دخالت در این امر پرهیز کرده است. (این‌چنین به من اطلاع داده شده است).»

محمد توفیق علاوی،  که اوایل ماه جاری میلادی با حکم ریاست‌جمهوری عراق مامور تشکیل کابینه شده، می‌گوید به زودی اعضای کابینه مستقل و متخصص خود را معرفی خواهد کرد و تا از پارلمان رای اعتماد بگیرد.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
شیعیان آیت الله سید علی سیستانی رای اعتماد مرجعیت محمد علاوی جریان حکمت ملی عراق
نظرات