داغ‌ترین پرونده‌ها:

وزیر دفاع آمریکا: دنبال تقویت نقش ناتو در عراق و خاورمیانه هستیم

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: در عراق دنبال تقویت نقش نیروهای ناتو و اطمینان از توانایی‌هایمان در رویارویی با چالش‌های موجود هستیم.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: در عراق دنبال تقویت نقش نیروهای ناتو و اطمینان از توانایی‌هایمان در رویارویی با چالش‌های موجود هستیم.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد: آنچه می‌خواهیم در عراق انجام دهیم، تقویت نقشی است که نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ایفا می‌کنند و نیز اطمینان از قدرت‌مان در برابر حجم چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم.

اسپر گفت: مایلیم شاهد همکاری بیشترهمپیمانان ناتو در خاورمیانه باشیم.

کمیساریای حقوق بشر عراق در بیانیه‌ای نگرانی و تاسف خود از استفاده برخی تظاهرکنندگان از زور در برابر نیروهای امنیتی در میدان الوثبه شهر بغداد ابراز داشت و از تظاهرکنندگان صلح‌جو خواست با نیروهای امنیتی برای حفاظت از اموال عمومی و شخصی همکاری کنند.

همچنین این کمیساریا در ادامه اعلام کرد، تیم‌های رصد به نظارت خود بر میدان‌های تظاهرات در بغداد و سایر استان‌ها ادامه می‌دهند.

کمیساریای یاد شده در ادامه بیانیه خود به ثبت چندین مورد خشونت و حمله برخی از تظاهرکنندگان به نیروهای امنیتی با استفاده از کوکتل مولوتوف و نیز استفاده از سلاح‌های گرم، نارنجک‌های دست‌ساز  در میدان الوثبه علیه نیروهای امنیتی و زخمی شدن دو تن از آنها اشاره کرد.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
آمریکا عراق وزیر دفاع خاورمیانه مارک اسپر
نظرات