داغ‌ترین پرونده‌ها:

تقابل نظامی آمریکا و روسیه به فضا رسید

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
فرمانده نیروی فضایی آمریکا مدعی شد دو فضاپیمای روسیه چندی قبل یک ماهواره تجسسی چند میلیارد دلاری آمریکا را رهگیری کرده و در ۱۰۰ مایلی آن قرار گرفتند.

فرمانده نیروی فضایی آمریکا به تازگی فاش ساخت که دو فضاپیمای روسیه چندی قبل در نخستین تقابل نظامی با ایالات متحده در فضا، یک ماهواره تجسسی چند میلیارد دلاری آمریکا را رهگیری کردند.

ژنرال «جی ریموند» فرمانده نیروی فضایی آمریکا در گفت‌گوی اختصاصی با هفته نامه «تایم» با افشای این حادثه  گفت که فضاپیماهای روسیه در ماه نوامبر (آبان)  متعاقب پرتاب ماهواره آمریکایی به مدار زمین به سمت آن حرکت کردند و در مواقعی در فاصله ۱۰۰ مایلی با آن ماهوراه قرار گرفتند.

این ژنرال آمریکایی این اقدام فضاپیماهای روسیه را غیر معمول خواند و گفت: «این رویداد به طور بالقوه امکان ایجاد وضعیت خطرناک در فضا را در پی دارد.»

 ژنرال ریموند گفت که دولت آمریکا از طریق مسیرهای دیپلماتیک مراتب نگرانی خود را به مسکو اعلام کرده است.

 به نوشته هفته نامه تایم، پنتاگون، کاخ سفید و کنگره آمریکا با توجه به این حادثه بر لزوم شکل گرفتن نیروی فضایی آمریکا که چندی قبل به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور به طور رسمی تأسیس شد، تأکید دارند.

نیروی فضایی آمریکا اخیرا بودجه‌ای ۱۵ میلیارد دلاری خواستار شده است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا  ۲۸ خردادماه ۹۷ اعلام کرد به پنتاگون دستور تشکیل نیروی فضایی به عنوان یکی از شاخه‌های نیروی مسلح آمریکا را داد. نیروی فضایی آمریکا در کنار ارتش، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی، ششمین شاخه نیروهای مسلح آمریکا است.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
آمریکا روسیه جاسوسی فضا
نظرات