داغ‌ترین پرونده‌ها:

اعراب و اسرائیل معاهده عدم تعرض امضا میکنند

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نخست‌وزیر و وزیر خارجه پیشین قطر فاش کرد که امضای معاهده عدم تعرض بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی گام بعدی پس از رونمایی «معامله قرن» است.

«حمد بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه پیشین قطر گفت که گام بعدی پس از رونمایی طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن»، امضای معاهده عدم تعرض بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به اضافه مصر و اردن و شاید مغرب باشد.

بن جاسم همچنین در حساب توئیتری خود افزود که « من با صلح عادلانه و امضای معاهده عدم تعرض پس از دستیابی به نتایج روشن در روند صلح مخالف نیستم».

او همچنین نوشت که «با وجود اینکه برخی کشورهای عربی به واشنگتن وعده داده‌ بودند که موضع مثبتی در خصوص معامله قرن اتخاذ خواهند کرد اما این کار را نکردند و در توجیه این کار خود گفتند که به خاطر بازتاب‌های آن در رسانه‌ها نتوانستند اما من تقریبا مطمئن بودم که این کشورها می‌خواهند با این وعده‌ها به آمریکا نزدیک شوند حال آنکه می‌دانستند که این معامله قرن از سوی اکثریت در اتحادیه عرب رد خواهد شد».

نخست‌وزیر پیشین قطر همچنین تأکید کرد که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به بازتاب‌های رونمایی معامه قرن از جمله بهره‌برداری در انتخابات به نفع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیاز داشتند و این مسئله می‌تواند برای هر دوی آن‌ها پیروزی خارجی حاصل کرده و فرصت‌های پیروزی در انتخابات را تقویت کند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
رژیم صهیونیستی اردن مصر اسرائیل کشورهای عربی خلیج فارس حمد بن جاسم
نظرات