داغ‌ترین پرونده‌ها:

درس پسربچه آمریکایی به کاندیداهای ریاست جمهوری

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
نویسنده/خبرنگار: محمد رستم پور
یک پسربچه 8 آمریکایی به نام «کئونی چینگ» در واشنگتن توانست با فروش جاسوئیچی بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را بپردازد.

نسیم آنلاین: یک پسربچه 8 آمریکایی به نام «کئونی چینگ» در واشنگتن توانست با فروش جاسوئیچی بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را بپردازد. فراخوان کئونی از واشنگتن به سایر ایالت‌های آمریکا رسید و افرادی از ایالت‌های آلاسکا، آریزونا، رود آیلند، مینه‌سوتا و ... سفارش‌هایی به کئونی دادند تا او در نهایت بتواند بیش از 4 هزار دلار جمع‌آوری کند و کل بدهی ناهار خود و هم‌مدرسه‌ای‌هایش و شش مدرسه دیگر را تسویه کند.

«بدهی ناهار» از جمله موضوعاتی است که دانش‌آموزان مدارس ابتدایی آمریکا با آن درگیرند. در پایان سال تحصیلی 2018، 75 درصد از مدارس ابتدایی نواحی مختلف آمریکا از دانش‌آموزان این مدارس طلب داشتند. 29.7 میلیون دانش‌آموز آمریکایی در «برنامه ملّی ناهار» ثبت‌نام کرده‌اند، اما بیش از دو سوم آنان قادر به پرداخت هزینه‌ ناهار که بر اساس سطح درآمد آنان تعیین می‌شود؛ نیستند.

موضوع «بدهی ناهار» اگرچه در نگاه کلان، یک موضوع فرعی و سطح پایین در نگاه سیاستمداران است، همچنان که هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا هیچ برنامه یا اشاره‌ای در مورد آن ندارند؛ اما از نظر سخنگوی انجمن تغذیه آمریکا، تأسفبار و شرم‌آور است.

اخبار مرتبط
کلید واژه
فقر انتخابات 2020 آمریکا تغذیه
نظرات