داغ‌ترین پرونده‌ها:

رزمایش «اسکندر مقدونی» بین نظامیان یونان، فرانسه و آمریکا برگزار شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
رزمایش چند ملیتی میان نظامیان یونان، فرانسه و آمریکا به پایان رسید. تحلیلگران برگزاری آن‌ را پاسخی قاطع به بعضی کشورهای همسایه یونان می‌دانند.

رزمایش نظامی بزرگ «اسکندر مقدونی» بین یونان، آمریکا و فرانسه روز جمعه در جزیره «اسکایروس» واقع در یونان به پایان رسید.

این رزمایش نظامی چند ملیتی که  روزهای گذشته به طور مشترک بین  نیروهای مسلح یونان، فرانسه و ایالات متحده انجام شد، شامل طیف گسترده‌ای از تاکتیک‌های عملیاتی و اجرای سناریوهای احتمالی بود. نظامیان این سه کشور روز جمعه عملیات بازپس‌گیری یک جزیره یونانی از یک دشمن فرضی را شبیه سازی کردند.

این در حالی است که تحلیلگران نظامی و دیپلمات‌های یونانی در این زمینه گفتند برگزاری این رزمایش پیام واضح و مستقیم برای همه کسانی است که ادعا می‌کنند بیشتر جزایر «اژه شرقی» در یونان باید منطقه غیرنظامی شود.

وبگاه سفارت آمریکا در «آتن» پایتخت یونان نیز روز جمعه تصاویر مختلفی از این تمرین نظامی را که تفنگداران نظامی این کشور در آن شرکت داشتند، به نمایش گذاشت.

سفارت آمریکا در یونان هدف از برگزاری این رزمایش سه جانبه را حفظ آمادگی رزمی و تقویت روابط  توصیف کرد.

به تازگی نیز یک رسانه آلمانی از تقویت مواضع نظامی ارتش یونان در مرزهای مشترک با ترکیه و کمک گرفتن از نیروهای محلی خبر داد و نوشت که در بحبوحه تنش‌ در روابط یونان با ترکیه، ارتش یونان مواضع نظامی خود در مرز‌های مشترک با ترکیه را تقویت کرده است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا فرانسه یونان رزمایش
نظرات