داغ‌ترین پرونده‌ها:

حمایت مقتدی صدر از نخست‌وزیری علاوی

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رهبر جریان الصدر عراق در بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از نامزدی محمد توفیق علاوی برای تشکیل دولت در این کشور، توصیه‌هایی به او کرد.

«مقتدی صدر»، رهبر جریان الصدر عراق و رئیس ائتلاف سائرون در پارلمان این کشور از نخست‌وزیری «محمد توفیق علّاوی» اعلام حمایت کرد.

صدر شنبه (۱۲ بهمن) در بیانیه‌ای که در حساب توییتری‌اش منتشر شد، در واکنش به خبر معرفی علاوی برای تصدی منصب نخست‌وزیری در عراق، آن را «اقدام خوبی» دانست که منجر به تقویت آینده سیاسی عراق خواهد شد.

او در بیانیه خود نوشت: «امروز امیدواریم که برادرمان محمد علاوی در برابر فشارهای خارجی و داخلی تسلیم نشود و برنامه‌های خود را اعلام کند و در روند برگزاری انتخابات زودهنگام تعجیل کند و حاکمیت و استقلال عراق را حفظ کند».

سید مقتدی الصدر از همه نمایندگان عضو ائتلاف متبوع خود خواست به هیچ وجه خود را وارد دولت جدید نکنند و در روند تشکیل آن تأثیر نگذارند.

الصدر گفت که اگر علاوی بخواهد تصویر مستقلی از خود نشان دهد، جریان صدر و مردم در این راه او را حمایت می‌کنند. رهبر ائتلاف سائرون همچنین ابراز امیداوری کرد که نخست‌وزیری علاوی مقبول و مورد رضایت مردم واقع شود.

الصدر از مردم خواست به تظاهرات مسالمت آمیز خود تا تحقق مطالباتشان ادامه دهند و اگر علاوی در تشکیل کابینه شکست بخورد، او در کنار معترضان علیه فرقه‌گرایی، نژادپرستی و حزب‌گرایی و فساد خواهد ایستاد.

علاوی ساعاتی پیش با انتشار ویدیوئی از خود اعلام کرد که از سوی ریاست جمهوری عراق مأمور به تشکیل کابینه شده است. دفتر برهم صالح هم اعلام کرده است که تا ساعاتی دیگر بیانیه رسمی خود در خصوص معرفی علاوی به عنوان کاندیدای نخست‌وزیری را منتشر خواهد کرد.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عراق مقتدی صدر نخست وزیر محمد علاوی
نظرات