داغ‌ترین پرونده‌ها:

نسل‌کشی مردم ایران توسط انگلیس کمتر از جنگ جهانی اول و دوم نبود

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: نسل‌کشی ۹ میلیون نفری مردم ایران توسط انگلیس از نظر سطح جنایت کمتر از سطح نسل‌کشی در جنگ جهانی اول و دوم نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح طرح قانونی پیگرد حقوقی علیه دولت انگلستان برای جبران خسارت وارده به اتباع ایرانی با اشاره به ضرورت رسیدگی به این طرح گفت: این طرح بسیار دارای اهمیت بوده هرچند حدود یکصد سال از جنایت انگلستان علیه ملت ایران و نسل‌کشی 9 میلیون نفری مردم ما می‌گذرد اما قطعاً این مسئله باید مورد بررسی قرار گرفته و غرامت این جنایات دریافت شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه بخشی از مردم از جنایات انگلستان در مقطع 1296 تا 1298 شمسی آگاه نیستند و در یک قرن اخیر دانشگاهیان، نویسندگان و فیلمسازان آثاری را در این رابطه تولید نکرده‌اند. این در حالی است که نسل‌کشی 9 میلیون نفری مردم ایران توسط انگلیس از نظر سطح جنایت کمتر از سطح نسل‌کشی در جنگ جهانی اول و دوم نیست.

وی گفت: در جنایت انگلیس علیه مردم ایران، این دولت با ایجاد قحطی، دو پنجم جمعیت ایران را از بین برد از این رو ما در طرح مذکور به دنبال آن هستم تا از طریق مسیرهای حقوقی خون‌بهای این عزیزان را بگیریم.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
ایران انگلیس حاجی دلیگانی نسل‌کشی
نظرات