داغ‌ترین پرونده‌ها:

طرح مذاکره با آمریکا فروش عزت ایرانیان به بیگانگان است

۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده اراک در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه درباره مذاکره با آمریکا گفت: طرح مذاکره با آمریکا به صورت مشروط فروش عزت و شرف ملت بزرگ ایران به اجنبی‌هاست.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره مذاکره مجدد با آمریکا گفت: در شرایطی که همه ملت ایران به این باور رسیده‌اند که آمریکا یک رژیم جنایتکار و تروریسم است و در طول 41 سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره کینه ورزی و دشمنی‌اش را در قبال ملت ایران به اثبات رسانده‌اند مذاکره مجدد با این رژیم و اعتماد به  وعده‌های آن عاقلانه نیست.

وی افزود: مذاکره با آمریکا به هیچ وجه به نفع و مصالح ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی نبوده است.

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: بعد از آنکه آمریکایی‌ها در اقدامی جنایتکارانه و تروریستی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را ترور کردند و منجر به واکنش عظیم ملت ایران و آزادیخواهان دنیا شد اما متاسفانه برخی افراد همچنان بر رویکرد قبلی خود مبنی بر مذاکره با آمریکا اصرار دارند.

کریمی افزود: هر مدیر، مسئول و دولتمردی که بر رویکرد مذاکره مجدد با آمریکا پس از ترور حاج قاسم سلیمانی اصرار کند باید بداند این حرف برخلاف عزت و اقتدار کشورمان بوده و پیام‌های غلط وانحرافی به دشمن می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: نباید مذاکره مجدد با آمریکا بعد از حجم زیادی فشار و تهدید علیه کشورمان از زبان برخی افراد به ویژه دولتمردان تکرار شود.

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: افرادی که بحث مذاکره مجدد با آمریکا را به عنوان مواضع‌شان اعلام می‌کنند باید پاسخگوی ملت بزرگ ایران باشند. 

کریمی گفت: اگر مذاکره پیامد خاصی داشت که تاکنون مشخص بود و مذاکرات برجام این موضوع را نشان داد که هیچ منافعی در پس مذاکره با ایالات متحده وجود ندارد.

وی تاکید کرد:طرح مذاکره با آمریکا به صورت مشروط فروش عزت و شرف ملت بزرگ ایران به اجنبی‌هاست.

نماینده مردم اراک در مجلس افزود: آمریکا به میز مذاکره به ایران باز نمی‌گردد ولی اینکه برخی دولتمردان مذاکره مجدد با ایالات متحده را مطرح می‌کنند این اقدام آنها خلاف عزت و شرف ملت بزرگ ایران است.

کریمی تصریح کرد: مذاکره مجدد با آمریکا خلاف عزت، شرف و مصالح و منافع ملت و انقلاب ساسلامی است و باید دولتمردان در این رویه تجدید نظر اساسی کنند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا مذاکره با آمریکا محمد جواد ظریف ایران علی اکبر کریمی
نظرات