داغ‌ترین پرونده‌ها:

هشدار سخنگوی مقتدی صدر درباره نقشه خطرناک آمریکا

۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی رهبر جریان صدر هشدار داد که این احتمال وجود دارد که آمریکا برای وارد کردن باندهای جدید با هدف ضربه زدن به امنیت و ثبات عراق تلاش کند.

شیخ صلاح العبیدی سخنگوی مقتدی صدر در گفت‌وگو با شبکه المیادین اظهار داشت گزینه نظامی با هدف اخراج نظامیان بیگانه، آخرین راه‌حل است، نه اولین راه حل.

العبیدی خاطر نشان کرد: آقای صدر بر پایبندی گروه‌ها به توقف فعالیت نظامی در صورت جدول بندی عقب نشینی نظامیان بیگانه از عراق تاکید کرده است.

وی تاکید کرد واشنگتن ممکن است برای وارد کردن باندهای جدید با هدف ضربه زدن به امنیت و ثبات عراق تلاش کند.

العبیدی پیش از این در گفت‌وگو با شبکه الاتجاه عراق گفته بود خروج نظامیان آمریکایی از عراق یک خواسته مردمی است پیش از آنکه یک مصوبه پارلمانی باشد و همه گزینه‌ها در صورتی که واشنگتن به مصوبه خارج کردن نظامیانش پایبند نباشند، روی میز خواهد بود.

وی با ممکن خواندن ادامه تظاهرات میلیونی برای خروج نظامیان آمریکایی اظهار داشت واشنگتن تلاش کرد برای باقی ماندن نظامی آمریکایی در عراق، حمایت مردمی برای خود کسب کند که در این راه شکست خورد.

سخنگوی مقتدی صدر در واکنش به تهدیدهای آشکار رئیس جمهور آمریکا به تحریم‌های سخت علیه عراق در صورت اصرار بر خروج نظامیان آمریکایی تصریح کرد سخن گفتن از تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه عراق، خیلی بزرگنمایی شده است.

العبیدی با تاکید بر سهیم بودن آمریکا در فسادی که عراق از آن رنج می‌برد، در ادامه گفت حکمت مرجعیت دینی، عراق را از یک جنگ داخلی که آمریکا طی ماه‌های اخیر برای شعله‌ور کردن ‌آتش آن برنامه ریزی کرده بود، نجات داد.

واکنش مقتدی صدر به تظاهرات میلیونی روز جمعه

مقتدی صدر رهبر جریان صدر با تقدیر از حضور میلیونی مردم عراق در راهپیمایی مخالفت با ادامه حضور نظامیان آمریکایی خطاب به آنها گفت ای عراقی‌ها، دل‌های ما را آرامش دادید، سبب سربلندی ما شدید و امید ما را محقق کردید و دشمن را به خشم آوردید، خداوند برای شما عمل صالح نوشت، خداوند به شما جزای خیر عنایت فرماید.

صدر در ادامه اظهارات خود در صفحه خود در  توئیتر افزود اما برای تظاهرات کنندگان(در میدان التحریر) و دیگر استان‌ها که من پشتیبان آنها بودم، تاسف می‌خورم، گمان می‌کردم آنها پشتیبان من و عراق هستید، همچنین برای صاحبان قلم‌های مزدور خارجی هم متاسف هستم از آنها به خداوند شکایت می‌‌کنم.

وی همچنین از هر سیاستمداری که برای به تاخیر انداختن چرخ پیشرفت در تشکیل دولت قدرتمند تلاش کند، ابراز برائت کرد.

صدر این باره در توئیتی نوشت : خشم و برائت خود را از هر سیاستمداری ابراز می‌کنم که برای به تاخیر انداختن چرخ پیشرفت در تشکیل دولت قدرتمند مستقل دارای حاکمیت و ملی و سالم و شایسته‌ای تلاش می‌کند که اشغالگری و دخالت‌های خارجی را از ما دور کند، آنها تشنگان قدرت و پول هستند، در حالی که من عاشق وطن و ملت آن هستم و به دنبال قدرت نیستم و خواهان پول نیستم و آن قدر که شهادت را دوست دارم، دنیا را دوست ندارم.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا عراق مقتدی صدر تظاهرات بغداد امنیت
نظرات